Уряд планує збільшити виплати багатодітним родинам

На засіданні Кабінету Міністрів у середу, 13 березня, було ухвалено рішення щодо запровадження виплати додаткової допомоги багатодітним сім’ям.

Так, щомісячну підтримку від держави родина зможе отримати на третю, четверту і кожну наступну дитину до досягнення нею 6-річного віку. Розмір цієї виплати дорівнюватиме прожитковому мінімуму.

Як зазначено на єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України, запровадження додаткової допомоги багатодітним сім’ям спрямоване на покращення матеріального стану багатодітних сімей, створення належних умов для виховання дітей, а також збільшення народжуваності в країні.

Зазначену соціальну виплату пропонується встановити вже з 1 квітня 2019 року. Допомога призначатиметься і виплачуватиметься органами соцзахисту населення за місцем проживання родини.

Також нагадуємо, що з вересня 2018 року усі новонароджені мають можливість отримати «пакунок малюка» - урядова ініціатива, відповідно до якої кожен новонароджений отримує від держави пакет з найнеобхіднішими у перші місяці життя речами. Зокрема, це одяг, підгузки, пелюшки тощо. Однак, за словами керівника управління соцзахисту Алли Петренко, сьогодні існує проблема, зокрема в Броварах, коли такі пакунки не завжди є доступними: «На сьогоднішній день ми вже маємо чергу в близько 100 осіб. І це, власне, не від нас залежить. Ми щотижня подаємо заявку в департамент з цього приводу, але вони щоразу відповідають, що поки нічого не відомо, тож чекаємо».

Окрім того, у 2019 році у родин з’явилась можливість отримувати від держави доплату за послуги няні. Муніципальна няня – ще один вид соціальної допомоги новоспеченим батькам, відповідно до якої окрім щомісячних 860 грн виплат на дитину, сім’я може безповоротно щомісяця отримувати ще 1 тис. 626 грн на відшкодування послуги няні. Тобто, батьки самостійно обирають няню та укладають з нею цивільно-правовий договір, який не потребує нотаріального завірення. Після цього вони мають подати документи в управління соціального захисту населення для оформлення компенсації послуги «муніципальна няня». Компенсація виплачуватиметься управлінням соцзахисту населення в кінці кожного місяця й автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Останні статті

Вівторок, 18 червня 2019, 14:33
Вівторок, 18 червня 2019, 14:26

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ