БРОВАРИ 0
НБУ USD 28.16

Комісія з ТЕБ та НС: у місті поширюється ВІЛ-інфекція, а відділення пульмонології переповнене хворими

У четвер, 7 лютого, у стінах міської раді пройшло засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у місті.

Звучить не надто цікаво, однак питання, які піднімалися на цьому засіданні, все ж є важливими для усього міста. Зокрема, хотілося б зупинитися саме на санітарно-епідоміологічній ситуації у Броварах.

За статистикою Броварського районного відділу лабораторних досліджень, ситуація по інфекційним захворюванням наразі досить неоднозначна. Якщо, наприклад, у порівнянні з 2017 роком у 2018 було зареєстровано менше випадків скарлатини, туберкульозу (що свідчить про результативність проведеної профілактичної роботи), то по кору ситуація плачевна: у 2016 році – жодного випадку, у 2017 лише 15, а в 2018 вже 234 випадки.

zasid1

«Аналізуючи санітарно-епідеміологічну ситуацію у місті можна сказати, що у 2018 ситуація загалом була досить благополучна. Однак, багато людей захворіло на кір і пов’язано це з тим, що більшість з них просто не вакциновані. Але люди вже починають розуміти, особливо батьки, що єдина профілактика кору – щеплення і наразі це дає свої результати», - зазначила начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Броварського РУ ГУ Держпродспоживслужби Олександра Вакарчук.

Стосовно сказу, то за минулий рік у місті було зареєстровано 488 покусів, значна частина яких отримані саме від домашніх тварин. Однак, радує, що покращилась ситуація з вакциною, адже за словами пані Вакарчук, наразі ми маємо 21 дозу вакцини.

Невтішна ситуація спостерігається стосовно ВІЛу. За словами завідувача відділення організації епідеміологічних досліджень Василя Сича, у місті, на жаль, спостерігається поширення цієї інфекції. І хоча в лікувальних закладах перейшли в основному на одноразові медичні інструменти, у місті функціонує багату тату-майстерень, перукарень, тощо, які ніхто не контролює.

Складна ситуація цього річ стосується і захворювань на грип та ГРВІ. Так, заступник директора КНП «Багатопрофільна клінічна лікарня» Григорій Павлін наголосив на надзвичайній агресивності вірусу: «У нас не було такої ситуації, щоб пневмонії протікали настільки важко. У цьому році вірус дійсно надзвичайно агресивний і пульмонологічне відділення переповнене. Багато хто потрапляє до реанімації. І було таке, що за три тижні на лікування однієї людини йшло близько 50 тис. грн».

Під час обговорення санітарно-епідеміологічної ситуації у місті та профілактики небезпечних інфекційних захворювань головуючий на комісії, радник міського голови Григорій Голубовський наголосив на тому, що ні в якому разі не слід забувати сьогодні і про приватні заклади: «Наскільки мені відомо, у приватних закладах відсутні як не третина, то половина класу. Зрозуміло, що їм не вигідно закриватись на карантин, адже доведеться повертати людям гроші. Однак, там навчаються наші діти, тож не випускайте їх з пильного контролю і обов’язково відслідковуйте епідеміологічну ситуацію».

Також на комісії було розглянуто питання про підготовку до весняної повені, а також стан утримання джерел протипожежного водопостачання на території міста Бровари.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ