БРОВАРИ +4
НБУ USD 28.16

«Сквер новонароджених» : це щось новеньке!

Кажуть, кожен справжній чоловік повинен зробити у своєму житті три відомі усім нам речі.

Однак, погодьтеся, у сучасному світі не кожен може дозволити собі таку розкіш, як дім, та й стать дитини, власне, не важлива, адже для батьків це все рівно найбільше щастя. Що ж стосується «посадити дерево», то така можливість у майбутніх мам та татусів скоро з’явиться, адже у парку Перемога найближчим часом планують облаштувати так званий «Сквер новонароджених». А от що це та для чого дізнавалися журналісти «Громадського Ревізору».

Все, як відомо, починається з ідеї і, за словами радника міського голови Григорія Голубовського, вона виникла у рамках міської програми озеленення міста.

«Ми щорічно висаджуємо у нашому місті десятки дерев. У парку Перемога, на жаль, часто дерева доводиться зрізати – будь-то вік чи якась аварійна ситуація, а відновлення їх відбувається досить хаотично. Тоді й виникла ідея облаштувати у парку скверик новонароджених, який би не просто виконував функцію озеленення, а мав якесь і символічне значення. Так, подружжя, у яких народиться дитина, зможе посадити там «іменне» дерево своєї малечі», - зазначає Григорій Голубовський.

Варіанти місця розташування пропонувалися різні. Спочатку це мала б бути територія недалеко біля входу до парку, для зручності. Однак, вона вмістила б в собі максимум дерев 30. А враховуючи той факт, що у Броварах лише за один місяць народжується стільки малят, вирішили все ж шукати трохи далі.

«Ми звернулися до проектної організації ТОВ НВФ «ВОЛЗ», яка й допомогла нам знайти таке місце – тож попередньо це ділянка в районі будівництва нового стадіону. Зараз це галявина, на якій ростуть чагарники, однак ми її облаштуємо і це буде чудове місце для реалізації такої ідеї», - додає Григорій Павлович.

Варіантів композиції висадки два: один нагадує половинку серця і розрахований на 1150 дерев, другий, більш хаотичний, зможе вмістити 2170 дерев.

aleibaby

«Із запропонованих нам більше подобається другий варіант – він по-перше, має більш оригінальний вигляд, а по-друге – розрахований на більшу кількість зелених насаджень, - зізнається радник мера. – Однак, це все ще у процесі обговорення і нам надзвичайно важливо було б почути думку самих броварчан: як щодо варіанту висадки, так і до створення такого скверу загалом».

Де ж, власне, той підводний камінь? Все просто, єдина складність (якщо це можна так назвати) полягає у тому, що саджанець батькам доведеться купувати за власні кошти. До того ж, вибір виду дерев, які можна буде посадити, також обмежений (з об’єктивних причин).

Так, наразі до цього переліку входять: клен Гіннала, клен гостролистий, клен польовий, каштан кінський та горобина звичайна, середня вартість саджанців яких сягає від 1000 до 6000 грн.

«Садити дерева, які не проіснують і року, сенсу немає. Тому ми разом із фахівцями садового центру «ДаЛаС» обрали саме ті дерева, яким підходить, насамперед, грунт, аби вони прижилися і росли», - зазначає Григорій Голубовський.

Хто доглядатиме за саджанцями та як саме будуть позначати «іменні» дерева питання також ще поки відкриті. Однак, на даному етапі, мабуть найважливіше зрозуміти, наскільки така ідея прийдеться до душі мешканцям міста. То як, броварчани, ви за?

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ