БРОВАРИ -22
НБУ USD 28.05

GPS у «маршрутках»: скоро в Броварах

У маршрутних таксі, що курсують по місту Бровари, планують встановити GPS-трекери - пристрій, за допомогою якого дистанційно здійснюватимуть моніторинг місцезнаходження того чи іншого транспортного засобу в конкретний час за допомогою GPS-приймача.

Згоду від місцевих перевізників вже отримали, однак чи покращиться від цього якість послуг і на що, власне, розраховують ініціатори таких нововведень, дізнавалися журналісти «Громадського Ревізору».

За словами заступника начальника управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Оксани Семеник, досвід таких міст, як Житомир, Чернігів, Ужгород, Мукачево та Біла Церква показує, що впровадження єдиної системи управління та супутникового моніторингу транспорту загального користування забезпечить, в першу чергу, безперервний on-line контроль за дотриманням схем та розкладів руху транспортних засобів, а також можливість для мешканців міста самим відслідковувати місцезнаходження траснспортного засобу потрібного йому маршруту.

«Такий моніторинг надасть можливість здійснювати контроль за виконанням зобов’язань перевізниками згідно договорів, контролювати дотримання розкладів руху, відстежувати нецільове використання транспортних засобів. Ну і, звісно, це надзвичайно комфортно для самих пасажирів , які зможуть відслідковувати рух необхідного маршруту», - зазначила Оксана Семеник.

Для визначення компанії, яка впроваджуватиме GPS-трекери, буде проводитися відкритий конкурс. Основними критеріями, ясна річ, буде ціна та технічні характеристики програмного забезпечення кожного з учасників.

Порядок проведення конкурсу, у якому прописані усі умови та вимоги до учасників, що проявлять бажання взяти участь у конкурсі, було затверджено виконавчим комітетом у понеділок, 4 лютого.

Важливо наголосити, що усі витрати компенсують самі перевізники. Тобто, вони встановлюють на свої автотранспортні засоби GPS-трекери, після чого щомісяця сплачуватимуть абонентську плату (вартісний показник якої і буде пріоритетним при визначенні переможця).

Окрім того, компанія, яка переможе, за умовами конкурсу в якості пілотного проекту встановить у місті павільйони з електронним табло, на якому відображатиметься інформація щодо часу прибуття маршрутного таксі.

«Компанія ставитиме нам на апробацію також 2 павільйони з електронним табло (попередньо це зупинка навпроти «Varus» (зі сторони міської ради) та біля «Сільпо»), а також табло на зупинці біля «Varus». Це пілотний проект, який розрахований на п’ять років», - додала Оксана Семеник.

До речі, ціна одного такого павільйону становить в середньому близько 160 тис. грн., натомість лише табло обійдеться майже в 60 тис. грн.

Однак місту, окрім плати за електроенергію та послуги Інтернет-провайдера, це нічого не коштуватиме, адже компанія-переможець встановлюватиме їх за свій рахунок. Кошти вони «відбиватимуть» шляхом розміщення реклами (на що їм місто надає дозвіл) та за рахунок абонентської плати (відповідно до досвіду інших міст, на це потрібно близько 5 років).

Про якісь точні терміни, звісно ж, поки ніхто не говорить, як і про ефективність і результативність такого моніторингу. Однак, час покаже. До того ж, це вже не за горами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ