БРОВАРИ -0
НБУ USD 28.5

Чистка снігу на прибудинковій території: ЖЕКам тверда четвірка, а от ОСББ пасуть задніх

Кожна зима несе за собою снігопади, а кожен снігопад – роботу по прибиранню снігу.

Однак, як показує досвід, у Броварах з цим зазвичай складно, особливо якщо мова йде про прибудинкову територію. І якщо ЖЕКи так-сяк ще справляються зі своїми обов’язками, то про ОСББ так точно не скажеш.

Це показала і нещодавня перевірка, яку проводив відділ контролю за станом благоустрою. Як зазначив начальник відділу Михайло Черняк, ситуація по прибудинковим територіям наразі дійсно не дуже втішна.

«Якщо порівняти з тим, що було до, то ЖЕКи добре почистили і справилися принаймні на 4-ку. По ОСББ, звісно, ситуація гірша. Є навіть такі, що жодного разу сніг не чистили. Наприклад: вул. Петлюри, 19, вул. Марії Лагунової, 9 А та 7 А, або бульв. Незалежності, 8, де взагалі просто колія накатана, - зазначив Михайло Черняк. – У цілому, якщо говорити про ОСББ та ЖБК, а також відомче житло, де ситуація не набагато краща, то більшість з них, вочевидь, не надто турбує ця проблема».

А проблема дійсно є, до того ж велика, адже для мешканців житлового будинку це як мінімум дискомфорт у пересуванні, якщо не перелом кісток.

«Ми давали приписи на усунення, які мали б виконуватися протягом трьох днів, але ніхто їх не виконує, що, власне, передбачувано, адже з суцільним льодом хіба що плюсова температура справиться», - говорить Михайло Черняк.

Виникає власне питання, чому ж доводити до стану «суцільного льоду», якщо проблеми потрібно вирішувати поступово, по мірі надходження. Тим паче, що мешканці за це платять.

А відповідь проста: ЖЕКи мають свою техніку, тож як тільки випадає сніг, свою роботи вони знають. Натомість ОСББ цю техніку потрібно замовляти, а це додаткові затрати. До того ж, на всіх техніки все рівно не вистачить. І навіть якщо останні чистять сніг, так би мовити, вручну, користі від цього все рівно не багато.

Окрім того, зима хоч і йде до свого логічного завершення, все ж іще не скінчилися і навряд ми можемо передбачити, які сюрпризи ще може підкинути для нас погода. Тим паче, якщо є проблема значить є і шляхи її вирішення. Тож, хочеться вірити, що для власників і структур, які обслуговують такі будинки, безпека його мешканців все ж стане першочерговим завданням.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ