БРОВАРИ +3
НБУ USD 28.26

Купання на Водохреща: рекомендації та протипоказання медиків

Цьгоріч свято Водохреща, яке є третім і останнім у різдвяно-новорічному циклі свят, українці відзначатимуть у суботу.

Саме цього дня, дотримуючись одного з головних обрядів, після освячення води найсміливіші підуть купатися.

Вода на Водохреща вважається цілющою і віруючі люди говорять, що навіть у сильні морози застудитися в крижаній ополонці просто неможливо, навпаки, вода дає сили і здоров’я на увесь рік. Натомість, значна частина населення вбачає у цьому свої цілі: одні таким чином загартовуються, інші полюють за екстремальними відчуттями. Однак, факт лишається фактом, люди купаються і не хворіють. І якщо церква має своє на це роз’яснення, лікарі все ж притримуються іншої, «медичної» точки зору.

Так, за словами головного лікаря Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігора Кравцова, до купання в крижаній воді потрібно готуватися завчасно.

«Якщо це питання віри, то, ясна річ, я не маю права щось коментувати. Однак, коли людина купається лише через всезагальний ажіотаж, то я все ж рекомендував би своє тіло готувати завчасно, адже на Водохреща вода зазвичай дійсно крижана. А розпочинати варто з контрастних душів. Окрім того, особливі протипоказання є для людей з серцево-судинними захворюваннями, хронічними захворюваннями легень, а також людей, у яких гострий період хвороби», - зазначив Ігор Кравцов.

Як запевнив головний лікар БЦПМСД, занурення в крижану воду це насправді хоча і недовгостроковий, але все ж великий стрес для організму, тож якщо ви не встигли підготуватися як слід, краще дочекатися наступного року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ