БРОВАРИ +7
НБУ USD 28.37

Не підписав декларацію з лікарем не отримаєш медичної допомоги?

Цей матеріал буде цікавим для тих 47 % населення міста, які досі, з тих чи інших причин, не підписали декларації зі своїм сімейним лікарем (це не враховуючи іногородніх, яких у Броварах близько 40 тис. осіб). Які ж можуть бути наслідки? А якщо я взагалі прописаний в іншій області? Журналісти «Громадського ревізору» спробували знайти відповідь на усі ці питання.

Для початку, варто нагадати, що декларація – це такий собі документ, який підтверджує, що пацієнт має бажання обслуговуватись саме у цього лікаря, повідомляючи таким чином Національну службу здоров’я про те, що оплата за ваше обслуговування має надходити саме у цей медзаклад.

У той же час, декларація не є юридичним документом і при бажанні ви можете змінити свого терапевта, педіатра чи сімейного лікаря (у такому випадку не треба скасовувати попередню декларацію – достатньо просто укласти нову декларацію з обраним лікарем, а зміни автоматично зафіксуються). До того ж, як зазначає Міністерство охорони здоров’я, ви не мусите підписувати декларацію за місцем прописки чи проживання.

І єдина причина, через яку лікар може відмовити у підписанні цього документу – є оптимальна кількість пацієнтів, яку він уже набрав. Так, сімейний лікар може обслуговувати 1800 пацієнтів, терапевт – 2 000 і педіатр – 900.

З одного боку це добре, оскільки відтепер медична допомога не прив’язана до місця прописки, проживання чи розміру хабаря. Кожен може обрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі, а гроші за ваше медичне обслуговування заплатить держава. Однак, в Україні і, зокрема, у нашому місті, значна кількість населення досі не підписала декларації.

Так, станом на ранок, 17 грудня, декларації зі своїм лікарем підписали 55 тис. 250 броварчан, що хоча й складає більше 50 % населення, все ж далеке від 100 %. Окрім того, на ту кількість населення, яка наразі проживає у місті, лікарів потрібно значно більше.

«За нашими розрахунками, та кількість лікарів, яку ми маємо на сьогоднішній день, вистачить на 78 тис. населення. І якщо по сімейним лікарям посади більш-менш закриті, то педіатрів не вистачає - наразі у нас чотири вільних місця. – зазначив головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов. – Однак, допоки я займаю посаду головного лікаря, люди без отримання медичної допомоги у Броварах не залишаться і хто з лікарів цього не буде розуміти, будь ласка, нехай створюють ФОПи і працюють. Я особисто це контролюватиму. Тим паче, як нас запевняють Національна служба здоров’я та МОЗ, з нового року вони дозволять набирати більшу кількість пацієнтів».

І якщо для пацієнта ніяких нюансів це не матиме, то для лікаря таке «але» існуватиме, адже чим більший відсоток від норми він матиме, ти менше йому платитимуть за кожного з таких «понаднормових пацієнтів».

Що стосується тих, хто ще не підписав декларацію, то як запевнив Ігор Кравцов, невідкладну допомогу їм надаватиме черговий лікар.

«Кожного дня в амбулаторії буде визначатися лікар, який прийматиме людей без підписаних декларацій. Він так само обстежуватиме пацієнтів та призначатиме лікування. Принаймні наразі така позиція Міністерства охорони здоров’я. Що ж буде далі, передбачити важко», - говорить Ігор Кравцов.

Варто також нагадати, що наразі термін для підписання декларацій є безстроковим, тож, якщо ви все ж наважитесь на цей крок, часу маєте вдосталь.

До речі, як показує статистика, значний відсоток людей, які підписують декларації з лікарем – це старше покоління, яке думає про те, що дитині потрібна буде довідка в освітній заклад, або рецепт на пільгові ліки по програмі «Доступні ліки» тощо. Натомість молодь поки доволі легковажно до цього ставиться. Мабуть, це допоки, як то кажуть, не припече. У будь-якому випадку вибір лише за вами.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40
Вівторок, 24 листопада 2020, 13:31

Останні статті

Вівторок, 24 листопада 2020, 13:31
Понеділок, 16 листопада 2020, 11:08
Понеділок, 16 листопада 2020, 11:03

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ