БРОВАРИ +3
НБУ USD 28.47

Новорічні красуні: де, почому та які ялинки продають у Броварах

Новий рік уже зовсім поруч, тому краще вже зараз почати прикрашати свою хатинку до його святкування (якщо ви цього ще не зробили). Звичайно, який ж Новий рік без ялинки? У цю передноворічну пору ми вирішили перевірити і дізнатись, які саме деревця продають у Броварах, за яку ціну, звідки привозять та чи немає часом в нашому місті проблеми браконьєрства лісових красунь.

Якщо ви не в курсі, де придбати ялинку, то з адресами санкціонованих ялинкових базарів ви можете ознайомитись тут. До цього переліку додався лише один риночок у «Лісовому кварталі», неподалік магазина «Сільпо» на вул. Київській.

Отож, основний асортимент броварського ялинкового ринку – це дика сосна, фермерська сосна, ялинка та карпатські мотанки. Майже всі дерева, які виставлені у нашому місті, на продаж приїхали із Чернігівської області, на другому місті Житомирська область, ну і Карпати (мотанки).

З «дикими» соснами та ялинками все зрозуміло, та і по ціні вони не відрізняються, а от фермерська сосна і за якістю і за ціною на порядок вище за лісову.

elkisosniprohod

Сосна фермерська –  спеціально вирощена з господарства, вона не росте у лісі. Фермер сам її вирощує на полі, займається пасинкуванням (підрізає гілочки у потрібний період) через що сосна дуже пишна та густа. Тобто це дерево не з лісу, а спеціально вирощене на продаж. Вона дорожча за лісовий аналог, тому що в неї вкладено багато сил і затрат. Фахівці кажуть, що для того аби виросла сосна, яку можна продати, потрібно 8 років. А це і оренда землі, наймання техніки, охорона території, пасинкування, збирання і пакування.

elkimotanki

Також невеличким відкриттям стали карпатські мотанки – маленькі ялиночки, які місцеві жителі плетуть із гілочок ялинок. Зазвичай, вони невеличкі від 80 см і до 1,5м.

Яким видам надають перевагу броварчани? Звичайно, це дуже індивідуально, хтось любить сосну,а хтось ялинку, але за статистикою попит на сосни більше. Варто сказати, що і карпатські мотанки користуються дуже хорошим попитом серед мешканців міста.

Стосовно ціни, все не так і просто як може здаватися на перший погляд. В основному у Броварах ціни на новорічну красуню починаються від 100 грн. Але, як розповідають підприємці, треба зважати, що найнижча ціна – це, звичайно, і не найкраща ялиночка: «Коли кажеш 80 грн. покупець просить її показати, а вже після побаченого кривиться і йде далі».

Ціновий сегмент залежить від багатьох факторів: від того наскільки вона рівна, пишна, наскільки висока, кругла, зелена, тощо. Зазвичай купують середній квартирний варіант,а орієнтовно, хороша ялинка буде коштувати 350 грн. Звичайно ж, якщо ви готові викласти більше коштів (500-700+ грн.) то і новорічне дерево буде гарніше та пишніше.

elkschip

Як зазначили підприємці, проблема стосовно браконьєрства, як така навіть і не стоїть. Справа у тому, що браконьєрам зараз дуже складно, бо правоохоронні органи дуже пильно за цим стежать. Також на кожному новорічному дереві повинен бути чіп –  це ніби паспорт ялинки, через який можна дізнатись усю необхідну інформацію про дерево та про те, що воно законно вирублено, вказується з якого регіону, його зріст та інші дані. Але основна проблема полягає у тому, що ці чіпи придбати легко і просто. І той факт, що чіп висить на ялинці не дає гарантій, що вона не браконьєрська. Але правоохоронці звертають більше уваги на інші документи, окрім самих чіпів. А саме, це документи з інформацією про область і місце вирубки, радіологія, екологія, тощо. А от ці папери підробити практично неможливо. Ці документи обов’язково повинні бути у наявності підприємців.

elkielki

elkiend

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ