БРОВАРИ -0
НБУ USD 28.15

Привласнення майна по-броварськи: «Сонячний Квартал» проти «Автокар-777»

Ще у далекому 2013 році власник приміщень по вул. Богунській, 22, ТОВ «Сонячний Квартал» уклав договір оренди із ТОВ «Автокар-777» стосовно ряду приміщень: двох цехів, транспортних боксів, адміністративної будівлі, заготівельної контори та АТП і двох складських приміщень.

Згідно із підписаним договором, орендатор, отримавши доступ до приміщень, сумлінно і вчасно виплачував 80 тис. грн. щомісяця. Однак, роки йшли і укладений договір підходив до свого завершення. Не маючи бажання його продовжувати ТОВ «Сонячний квартал», у відповідності до законодавства, надіслав лист про припинення договору.

Саме з моменту отримання орендаторами листа і залунали перші «тривожні дзвіночки». ТОВ «Автокар-777» перестав сплачувати орендну плату, а на прохання звільнити приміщення взагалі не відповідав. Звичайно, після цих подій власник приміщень спробував мирно урегулювати ситуацію, але, на жаль, ці спроби виявилися марними.

«Закінчився термін оренди і ми не хотіли його продовжувати. Окрім того «Автокар» підбивав інших орендарів (а саме: СТ «Крокус» і ТОВ «Ромвік») подавати проти нас судові позови про визнання за ними права власності. Ми в свою чергу подали зустрічні позови і врешті виселили одного і другого»,– розповів Юрій Яценко, генеральний директор ТОВ «Сонячний квартал».

Тому, у грудні 2017 року ТОВ «Сонячний квартал» подало позовну заяву до Господарського суду Київської області з проханням стягнути з безвідповідальних орендарів суму боргу за користування майном, яка на той час складала майже 872 тис. грн. Суд задовольнив позов, а крім того зобов’язав ТОВ «Автокар-777» усунути всі перешкоди у здійсненні права користування нерухомим майном.

ТОВ «Автокар-777» в свою чергу подав зустрічний позов про визнання недійсним договору оренди, укладеному з ТОВ «Сонячний квартал» у 2013 році, в чому їм повністю відмовили.

Станом на сьогоднішній день ТОВ «Автокар-777» ігнорує рішення суду і досі безпідставно займає приміщення, які належать ТОВ «Сонячний квартал», при цьому не сплачує борг по орендній платі та штрафні санкції, які щоденно зростають і вже зараз сягають приблизно 2 млн. 560 тис. грн.

avtocar3

Директор ТОВ «Автокар-777» не захотів з нами поспілкуватись з цього приводу, а лише направив до юриста.

За словами останнього, ТОВ «Автокар-777» не визнає право власності ТОВ «Сонячний квартал» на нерухоме майно, що знаходиться за адресою м. Бровари, вул. Богунська, 22.

Доводи такі – приміщення за цією адресою спочатку належали Броварськійрайонній спілці споживчих товариств, яка продала їх СТ «Лелека». Саме тут і приховується основний аргумент «Автокару». Посилаючись на рішення Донецького апеляційного суду 2016 року в якому визначено, що СТ «Лелека» нібито не мала прав продажу ТОВ «Сонячний квартал» цих приміщень.

«З «Сонячним кварталом» ми заключали договір ще в 2013 році, коли документально все було в порядку. Але ж у 2016 році Донецьким апеляційним судом було скасоване рішення, яким було визнано за ТОВ «Лелека» право власності. Тобто виходить, що у продавця на момент продажу «Сонячному кварталу» не було на це права і згідно з цим рішенням вони не є належним власником даних приміщень. А якщо так, то є підстави вважати і договори з ним не дійсними. Ми вважаємо, що дане майно належить Київській обласній спілці споживчих товариств», - зазначив юрист ТОВ «Автокар-777».

Ознайомившись з славнозвісною судовою справою 2016 р., нам так і не вдалось знайти у ній хоча б одне слово про ТОВ «Сонячний квартал» чи продаж їм ТОВ «Лелека» майна. Найвірогідніше те, що докази ТОВ «Автокар-777» це лише жалюгідна спроба виправдати свої незаконні дії.

Ось як прокоментував генеральний директор ТОВ «Сонячний квартал» це ствердження: «По-перше. Насправді в тексті даного рішення їх формулювання взагалі немає, а по-друге, обласна спілка з нами судилась по 4 приміщенням. І всі 3 судові інстанції визнали їх докази неправомірними та відмовили у визнанні за ними права власності. Стосовно ж ТОВ «Автокар-777», ані державний реєстр нерухомого майна, ані договір оренди земельної ділянки, ані рішення першої інстанції про виселення з приміщень та сплату заборгованості – все це їх не цікавить».

avtocar2

Звичайно, можливо це все просто банальний збіг обставин, але погодьтесь дуже дивно. Дуже дивно,що орендатор сумлінно платить за оренду, а коли термін договору добігає завершення, то починає шукати будь-які підстави, аби тільки залишитись на даній території. Це вже більше схоже на протиправне привласнення чужого майна, враховуючи й те, що вони нікого, в тому числі і власника, не допускають до цих приміщень.

Дивлячись на цю ситуацію «поглядом стороннього» можна сказати лише одне з впевненістю: ТОВ «Сонячний квартал» варто не просто повернути свої приміщення назад, а однозначно примусити ТОВ «Автокар-777» виплатити заборгованість з оренди та штрафні санкції за порушення строків її сплати.

avtocar1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ