БРОВАРИ -22
НБУ USD 28.05

Е-рецепт: що це та з чим його «їсти»

У грудні місяці цього року у Броварах планують провести апробацію електронного рецепта. Про це у понеділок, 3 грудня, під час оперативної наради повідомив головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов.

«Національна служба здоров’я планує ввести електронні рецепти з квітня місяця. Ми ж хочемо провести випробування вже у грудні та подивитися, як це буде працювати на місцевому рівні. Одна з аптек міста вже закупила програмне забезпечення, тож ми готові провести апробацію», - зазначив Ігор Кравцов.

Для початку зазначимо, що електронний рецепт – це своєрідний цифровий аналог рецептів на паперових бланках. У ньому буде вказуватися, хто виписав рецепт та що саме призначено пацієнтові. Такий рецепт підписуватиметься електронним підписом і він одразу потраплятиме в систему, де його можуть побачити провізори (тобто фахівці з повною вищою фармацевтичною освітою). У результаті пацієнт отримуватиме СМС-повідомлення з номером рецепту, який потрібно буде назвати в аптеці та отримати необхідні ліки (доступ до електронної системи рецептів, ясна річ, буде обмежений).

«Це звичайний рецепт, тільки в електронному вигляді. І це в першу чергу буде зручно для самого пацієнта, так як йому не обов’язково потрібно буде йти до лікаря: він зможе просто йому зателефонувати, а той у свою чергу випише рецепт дистанційно», - додав Ігор Кравцов.

Головний лікар БЦ ПМСД також наголосив на тому, що виписати електронний рецепт лікар зможе лише тому пацієнту, з яким він підписав декларацію. В іншому випадку це буде неможливо.

Окрім того, варто зазначити, що електронний рецепт матиме силу лише в електронному вигляді. Тобто, роздрукований Е-рецепт не вважатиметься рецептом і ліки за такою формою аптека не видаватиме. Натомість, як і раніше можна буде отримати рецепт і в паперовому вигляді безпосередньо у лікаря.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ