БРОВАРИ +2
НБУ USD 28.17

«Словами дітей про мир»: Бровари взяли участь у міжнародному проекті у Франції

Нещодавно у селі Трюсі (Франція), поблизу «Дороги Дам» (де загинуло 270 тисяч французьких солдат) міський голова Ігор Сапожко, спільно з мерами інших поріднених міст Фонтене-су-Буа (Франція) підписали книгу «Словами дітей про мир».

Це не просто книга, це мікс культур та абсолютно інший погляд на світ без війни під досить незвичним кутом.

Ще чотири роки тому, у ході відзначення 100-річчя з дня початку Першої Світової війни, наше місто разом з іншими порідненими містами Фонтене-су-Буа - м. Еттербек (Бельгія); провінція Валь Тідоне (Італія); м. Трюсі та м. Вітенайм (Франція); м. Кунгьоль (Сенегал) та м. Маріна Гранде (Португалія) – домовились про організацію спільних заходів для дітей та молоді своїх громад щодо пропагування миру на землі та недопущення війни.

Так, з метою консолідації спільної культури за мир для теперішнього та майбутнього покоління, «Комітетом поріднених міст Фонтене-су-Буа», Броварам було запропоновано долучитись до написання книги «Словами дитини про мир».

Ще у 2016 році, у рамках проведеного у нашому місті мистецького конкурсу (образотворче мистецтво, поезія, проза, декоративно-ужиткове мистецтво та художнє фото) були відібрані найкращі роботи, які й увійшли до книги. Також, протягом 2016-2018 років у навчальних закладах авторами майбутньої книги проводилися зустрічі, під час яких кожен мав можливість висловити своє ставлення до збройних конфліктів та їх наслідків, а також розповісти про своє бачення сучасного мирного світу у формі вільного діалогу. В рамках проекту у 2016-2018 роках юні броварчани брали участь у Двотижневику міжнародної солідарності та Фестивалі прав дитини.

І як результат, 18 листопада 2018 року у Трюсівідбулося офіційне підписання книги «Словами дітей про мир». До цієї акції долучилось понад 200 дітей з поріднених міст Франції, Бельгії, Італії, Португалії та України.

Наша делегація, яка взяла активну участь у проекті, цього разу складалась із 33 осіб. Народний хореографічний колектив «Оксамит» (ДЕНЦ «Камелія») підготував чудові номери, присвячені збереженню миру, а шість юних броварчан, які були запрошені в рамках Двотижневика міжнародної солідарності, взяли активну участь у круглому столі на тему: «Конфлікти, війни та наслідки для дітей».

Окрім того, під час Фестивалю з прав дитини юні броварчани провели майстер-класи із плетіння українських браслетів. Вони розповідали своїм французьким одноліткам про славну Україну та наше рідне місто Бровари.

Як зазначили організатори зустрічі, вони сподіваються, що участь у написанні книги «Словами дитини про мир» стане трампліном для реалізації майбутніх успішних спільних проектів, які допоможуть зробити вагомий внесок у збереження миру на землі.

slovamiditey1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ