БРОВАРИ -11
НБУ USD 28.05

Чому у Броварах демонтували продуктовий ринок?

22 листопада 2018 року у Броварах працівниками комунального підприємства «Бровари-благоустрій» спільно з управлінням інспекції та контролю Броварської міської ради провели демонтаж самовільно встановлених навісів з прилавками по бульвару Незалежності, 10.

Крім того, управління інспекції та контролю Броварської міської ради попередило всіх торгівців про припинення роботи стихійного ринку з 22 листопада.

Цей ринок задумувавсь як майданчик, де можна продавати продукти з власного саду та городу. Ідея чудова: з одного боку броварчани мали б змогу купувати свіжі та якісні продукти, а з іншого – пенсіонери мали б, у наш непростий час, додатковий дохід. Але поступово спритні ділки перетворили міні-ринок на «рай перекупщиків» . Все частіше на розкладках можна було зустріти овочі та фрукти, які в Україні навіть не вирощуються. Асортименту продовольчих товарів могла б позаздрити навіть «Бесарабка». Та у продавців завжди були довідки із сільських рад про те, ще це все вирощене ними, на їх земельних ділянках.

З часом, на лотках і прилавках залишилась лише продукція з «Троєщини», яка збагачувала лише перекупників. Всі, хто продавав городину, вирощену власними руками, не витримали конкуренції та були витіснені.

Як розповів заступник начальника спеціального відділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста Михайло Черняк: «Ми регулярно проводили рейди спільно з національною поліцією, але вони були не ефективні. Проблема була у тому, що у всіх продавців були довідки про те, що вони в себе на ділянках вирощують все, що тільки може рости. Звичайно ж, весь товар дуже добре виглядав, ну «як на підбор», але документально ні поліція, ні ми не могли пред’явити людині претензії стосовно перепродажу. А виявити, що продавець являється насправді перекупником, іноді просто неможливо».

rinok

Міська влада вирішила втрутитись в цей процес. Такий горе-ринок нікому не потрібен, тому рішення про демонтаж і його виконання відкладати ніхто не став.

«Якщо продавці повернуться, то можна складати протокол про адміністративне правопорушення, а якщо до цього ще долучити поліцію, то і вилучати товар до рішення суду. Зараз на бульварі Незалежності, 10 заборонено торгувати. Стосовно цього ми попередили продавців, але одним демонтажем ця справа не завершиться і ми ще будемо не раз туди навідуватись. Звичайно вже і люди, і продавці звикли до цього місця, тому я думаю так просто вони звідти не підуть», — додав Михайло Черняк.

Як пересвідчились журналісти «Громадського Ревізора», Михайло Черняк не помилився із своїми прогнозами і вже сьогодні в обідній час на бульварі Незалежності, 10 продавці продовжили свою діяльність.

rinok2

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ