БРОВАРИ +3
НБУ USD 28.47

Економія в півмільйона гривень: міф чи реальність

Нещодавно на засіданні виконавчого комітету Броварської міської ради було підтримано проект рішення про запровадження у Броварах закупівлі енергосервісу та затвердження базових річних рівнів споживання паливно-енергетичних ресурсів та житлово-комунальних послуг для об’єктів енергосервісу.


Довідка: Енергосервіс – це комплекс технічних та організаційних енергозберігаючих (енергоефективних) та інших заходів, основна суть якого полягає в тому, що приватний інвестор виконує теплову модернізацію того чи іншого закладу за рахунок власних коштів і повернути їх зможе шляхом досягнутої економії, у даному випадку, Гкал тепла.


Так, у нашому місті найближчим часом планують укласти з приватним інвестором (енергосервісною компанією) договори, щодо здійснення енергоефективних заходів на базі соціальної сфери.

«Енергосервісна компанія за свій кошт встановить ІТП – індивідуальний теплопункт, який регулюватиме інтенсивність подачі теплоносія в систему з урахування внутрішньої і зовнішньої температур. Це дасть можливість зекономити, за офіційними даними, близько 20 %. Власне, саме за рахунок економії компанії виплачуватиметься компенсація вартості наданих нею послуг»,- зазначивголовний спеціаліст з енергетичного менеджменту управління будівництва, житлово-комунального господарства, інфраструктури та транспорту Андрій Дворнік.

У якості пілотних проектів у місті обрали три об’єкта енергосервісу:ДНЗ «Калинка», ДНЗ «Теремки» та ЗОШ № 3.

«На початку року було проведено енергоаудит наших закладів соціальної сфери і, врахувавши рекомендації енергосервісної компанії, яка його проводила, ми визначили сам цих три об’єкти, адже вони мають найбільш питомі витрати і, відповідно, найбільший потенціал енергозбереження»,- додав Андрій Дворнік.

Договір складатиметься на термін 5-7 років і по закінченню терміну його дії (тобто коли енергосервісна компанія за рахунок економії поверне прописану у договорі суму) місту залишиться не тільки вся економія, яка буде складати близько півмільйона гривень, а й власне саме обладнання (ІТП). Окрім того, як запевнив Андрій Дворнік, навіть у період виконання договору економія складатиме близько 50 тис. грн. Хороша перспектива, погодьтеся. Враховуючи той факт, що ми у будь-якому випадку нічого не втрачаємо. Проте, як відомо, ефективність краще все ж перевіряти практикою, тож сподіваємось, що все вдасться.

eficienciaenerget1

Варто також зазначити, що відповідно до вимог законодавства, до моменту укладання договору потрібно пройти ще не один етап, зокрема розгляд питання та затвердження програми на сесії міської ради, тому у цьому опалювальному сезоні ІТП, скоріш за все, встановити не встигнуть. Та головне, що перші кроки вже зроблені і це однозначно рух у правильному напрямку.

ЦІКАВО: Станом на сьогодні в Україні складено 204 таких енергосервісних договорів (у 2016 році їх було лише 20). Окрім того, переможця тендеру визначатимуть не за критерієм ціни. Енергосервісну компанію обиратимуть відповідно до показника ефективності енергосервісного договору, який розраховується за спеціальною формулою.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ