БРОВАРИ -9
НБУ USD 28.15

Хто куди, а я на ковзани!: У Броварах відкрилась секція фігурного катання

У нашому місті уже понад 12 років функціонує «Льодова Арена» із професійною платформою для занять як для хокеїстів, так і для любителів катання на ковзанах.

Звичайно, з хокеєм та простим катанням на льоду (із інструктором) у нас ніколи проблем не було, а от стосовно фігурного катання не все так просто. Так, ще у 2009 році відкрили Академію фігурного катання. Очолив роботу Академії Руслан Гончаров, Заслужений майстер спорту, призер чемпіонатів Європи та світу, володар бронзової медалі Олімпійських Ігор в Турині 2006 року. Незважаючи на хорошу базу та професійного тренера, на жаль, академія врешті-решт закрилась. І цей довгий час у нас не було ані постійно діючої секції фігурного катання, ані школи фігурного катання.

Однак, вже цього року у Броварах почав роботу проекту «Я на ковзанку!». Невже тепер кожен бажаючий зможе реалізувати свою дитячу мрію і навчитись професійно фігурному катанню? Відповідь на це та інші важливі питання журналісти «Громадського Ревізора» отримали у Вікторії Павловської, громадського активіста та співзасновника проекту «Я на ковзанку!».

— Вікторіє, розкажіть як виникла така ініціатива? Як давно ви почали і коли зібрали достатньою кількість коштів?

Ініціював цей проект броварчанин та громадський активіст Максим Карпюк. Ідея організувати секцію фігурного катання в Броварах народилась ще минулого року. Все розпочалось із пошуку можливості для дитини відвідувати секцію фігурного катання, але ці пошуки наштовхнулись на декілька перешкод. Наприклад, можна було займатись в Києві, але разом із дорогою з Броварів і назад такі заняття займали близько 4 годин. Це не варіант для батьків, та дітей. Незважаючи на те, що в Броварах є чудовий професійний лід, у нас немає постійно діючої секції фігурного катання. А повністю орендувати лід під секцію — занадто дорого. До цього ще додаються складнощі із нестабільними розкладами сеансів (періодично закривають ковзанку під концерти та різні заходи). Ну і, звичайно, у нас немає сильної тренерської школи.
Але Максим знайшов тренера, яка погодилась приїздити з Києва, домовився із Льодовою ареною про заняття та знайшов бажаючих разом займатись фігурним катанням. Разом відкатали декілька занять, та зрозуміли, що все можливо. І вже цього року зробили все ґрунтовно: декілька груп, різні варіанти абонементів, регулярні заняття, оплата тільки за безготівковим розрахунком — через сайт ГО «Я.Громада» .

—Розкажіть, а до вашої секції фігурного катання може приєднатись кожен бажаючий? І які вікові категорії?

Приєднатись може практично кожен бажаючий, є дитяча та доросла групи. На групових заняттях раді вітати всіх дітей, як правило старше 5 років, хто може вже стояти на ковзанах і може займатись самостійно протягом години із тренером. Але, якщо є сумніви щодо цього, краще перше заняття провести індивідуально із тренером, щоб далі повноцінно займатись у групі.
Дорослу групу створили, по суті, самі відвідувачі, які бажали здійснити свої дитячі мрії та спробувати щось нове. І ми запустили “Ковзанку по-дорослому”. Сьогодні, до речі, надійшла заявка від жінки, яка спитала, чи можна вчитись фігурному катанню у 60+. А чом би й ні? Звісно, це буде завжди важко, але водночас і варте того, щоб зробити щось незвичне і нове для себе. Ми готові підтримувати сміливі бажання — адже переконані, що спробувати завжди варто й ніколи не пізно.

Окрім дорослої та дитячої групи, ми також запустили наш винахід — сімейні заняття. Здається, такого ще ніхто не робив, а дарма. Це дуже поєднує та дає можливість проводити час разом весело і активно усією родиною.

minakovzanky

— Вікторія, розкажіть скільки буде коштувати місячний абонимент?

Важливо зазначити, що це не прибутковий проект, але й не безкоштовний. Адже робота тренера, вартість квитка — все це коштує певних грошей. Як засновники проекту, ми беремо на себе усі організаційні питання, але для нас цей проект є волонтерським. Вартість абонементу складається з оплати роботи тренера, квитка на ковзанку та прокату ковзанів. Вона залежить від кількості занять, яку ви оберете для себе. Місяць щотижневих занять для дитини, наприклад, коштує 700 грн.

Вартість усіх абонементів ви можете переглянути у нас на сторінці

— Ваш волонтерський проект «Я на ковзанку» буде проходити кожні вихідні на постійній основі? О котрій початок і скільки по часу будуть проходити навчання?

За наявності сеансу катання у розкладі «Льодової арени» ТРЦ «Термінал» — кожного тижня заняття у суботу, у неділю в першій половині дня та у четвер ввечері. Ми завжди обговорюємо та визначаємо разом з учасниками ковзанки зручний для всіх час занять.

— А якщо я взагалі не вмію їздити на ковзанах, це проблема?

Не проблема. Дорослі можуть пробувати відразу групове заняття, та якщо йдеться про дитину, краще перше заняття провести індивідуально із тренеркою, яка “поставить” на ковзани, щоб потім комфортно займатись у групі.

— Ну і, звичайно, чи не найважливіше запитання, хто ж буде вчити фігурному катанню броварчан?

Навчанням буде займатись київський тренер Юлія Виговська, яка на ковзанці “як вдома” з 5 років. Юлія — КМС з фігурного катання та шорт-треку і не просто дипломований, а й досвідчений тренер. Адже з 14 років передає дітям свою любов до льоду і вміння ковзати. Юлія для нас справжня знахідка тому, що вона любить дітей і фігурне катання.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ