БРОВАРИ -22
НБУ USD 28.05

ГРВІ, пожежна безпека та небезпечні об’єкти у місті: чергове засідання ТЕБ та НС

15 листопада у міській раді пройшло засідання з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Очолював засідання заступник мера Броварів з комунальних питань Григорій Голубовський.

На порядку денному було три основних питання:

  1. Про виконання комплексного плану заходів, щодо профілактики у боротьбі із грипом та гострими респіраторними захворюваннями у місті в епідемічний період 2018 року та затвердження плану на 2019.
  2. Про протипожежний стан в навчальних закладах міста.
  3. Про затвердження переліку потенційно небезпечних об’єктів у місті на 2019 рік.

По першому питанню доповідала Олександра Вакарчук,заступник керівника Держспоживслужби, яка проінформувала присутніх, що Україна вже вступила у сезон підвищеної захворюваності на грип та ГРВІ.

За повідомленням всесвітньої організації Міністерства охорони здоров’я в 2018-2019 роках очікують три штами вірусу: «Сінгапур», «Колорадо», «Мічіган».

«Ці штами нещодавно розпочали циркуляцію по Україні, тому поріг імунітету у населення ще незначний», - зауважила Олександра Вакарчук.

Що стосується лікувальних препаратів проти грипу, то на сьогоднішній день їх просто не існує, як в Україні, так і у світі. Тож, єдиним заходом у боротьбі із грипом залишається щеплення. До речі, про види вакцин, де та за якою ціною їх можна придбати читайте тут.

Стосовно показників захворюваності дітей у навчальних закладах, то станом на 15 листопада вони не перевищують норми: у дитячих садочках - 7%, у школах до 10%. Санітарно-освітня робота була проведена, всю необхідну інформацію та заходи для дотримання санітарно-епідеміологічного режиму було розіслано по місцям великого скупчення людей: навчальні заклади, торгові центри, житлово-експлуатаційні організації, кінотеатри, тощо.

Наступним виступав Ігор Кравцов, керівник БЦ ПМСД, який запевнив, що первинна ланка медицини до підвищення рівня захворюваності населення готова і всі необхідні медикаменти є у наявності.

Останнім доповідачем по першому питанню став Григорій Павлін, заступник головного лікаря Броварської багатопрофільної клінічної лікарні. Він наголосив, що у більшості населення спостерігається пасивність та недовіра до вакцинації. Тому потрібно більш активно проводити роз’яснювальну роботу серед населення.

В цілому, в лікарні місця для хворих на випадок спалаху захворюваності вистачає. «Приблизно 4-5 років назад була дуже важка епідемія, через що ми повністю перепрофілювали 2-гу реанімацію для цих хворих», - зазначив Григорій Павлін.

Медикаментів за словами заступника головного лікаря також вистачає, але потрібно ще докупити противірусних препаратів.

Після чого перейшли до обговорення другого питання - протипожежний стан в навчальних закладах міста.

Начальник Броварського районного управління ГУ ДСНС України Микола Семиног проінформував, що з початку було проведено 59 планових і 19 позапланових перевірок протипожежногостану усіх навальних закладах міста.

Доповідач більш детально зупинився на ситуації у школах міста. Тож, лише два загальноосвітні заклади – ЗОШ №3 та ЗОШ №6 – виконали всі передбачені норми.

Ще в чотирьох школах зауваження мінімальні. Головне – там справно працює протипожежна сигналізація.

А от у деяких закладах освіти, зокрема ЗОШ №1, ЗОШ №2, СЗОШ №7 та ЗОШ №9 – така протипожежна сигналізація відсутня взагалі.

По всім виявленим фактам порушень відповідних норм протипожежної безпеки керівники закладів були притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 175, 188 КУпАП.

Стосовно третього питання - затвердження переліку потенційно небезпечних об’єктів у місті на 2019 рік доповідав також Микола Семиног.

Він надав присутнім для ознайомлення список підприємств, однак Григорій Голубовський наголосив, що подібні списки потрібно не просто брати з попереднього року, а з узгоджувати їх власниками та керівниками. Оскільки, до списку потенційно небезпечних об’єктів на наступний рік потрапило підприємство, яке на сьогоднішній день працює лише «на папері», вже декілька років як виробничий процес там зупинено.

«Для того, щоб це не було формальним, необхідно було хоча б перевірити наявність цих об’єктів на території міста. Ми ж робимо це не для того, щоб звітуватись, а для того щоб розуміти, що це об’єкт якій зможе нам спричинити якусьнеприємністьекологічного або техногенного характеру, або несуть загрозу для життя людей», - зазначив Григорій Голубовський.

Після чого засідання було оголошено завершеним і всі зауваження та поправки внесли до протоколу.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ