БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Будівельна амністія: легалізувати самобуди стало просто

В Україні почав діяти механізм так званої «будівельної амністії».

Це означає, що відтепер люди, які з тих чи інших причин свого часу не оформили належним чином своє будівництво, через незнання законів або ж територіальну недоступність відповідних органів мають можливість зробити це за «спрощеною схемою».

Відповідний Наказ Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства набрав чинності ще 31 серпня 2018 року, однак у весь цей час вирішувалися питання, яким чином це все відбуватиметься на практиці.

«Раніше, для того, щоб узаконити будівлю, людина повинна була пройти повну процедуру, як при новому будівництві. Як мінімум, вона платила штрафні санкції, які, залежно від року будівництва, коливалися від 850 грн до майже 6 тис. грн. Тепер привести до ладу документацію на свої будинки та споруди стало значно простіше. Наразі вона може подати документи і декларацію про готовність об’єкта до введення в експлуатацію без відповідного повідомлення, без будівельного паспорта і без штрафних санкцій», - зазначив начальник управління інспекції та контролю Броварської міської ради Богдан Мельниченко.

Для Броварського району алгоритм дій дещо відрізняється від міста. Зокрема мешканцям міста пощастило більше – вони можуть безпосередньо звернутись до відділу архітектури для отримання листа про відповідність об’єкта будівництва будівельним нормам. Натомість житлі району повинні робити це через БТІ, яке й робитиме запит на архітектуру.

Богдан Мельниченко наголошує, що штрафні санкції за самовільне будівництво та експлуатацію таких об’єктів до власників/користувачів земельних ділянок не застосовуватимуться.

Щодо переліку об’єктів, які підпадають під «будівельну амністію» віднесено:

- індивідуальні (садибні) житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 м2, господарські (присадибні) будівлі і споруди загальною площею до 300 м2, збудовані у період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;

- будівлі і споруди сільськогосподарського призначення, збудовані до 12 березня 2011 року.

Однією з головних умов є відповідність об’єкту будівництва цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та наявність технічного обстеження.

Для узаконення такої нерухомості необхідно звернутися до Центру обслуговування «Прозорий офіс» з відповідним пакетом документів:

- заява про прийняття об’єкта в експлуатацію (у разі наявності співвласники земельної ділянки/зазначеного об’єкта підписують також),

- один примірник заповненої декларації про готовність об’єкта до експлуатації,

- звіт про проведення технічного обстеження;

А також засвідчені в установленому порядку копії:

- документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою відповідного цільового призначення, на якій розміщено об’єкт;

- технічного паспорта з відміткою про можливість розміщення та надійної і безпечної експлуатації об’єкта (з відміткою у випадках, передбачених пунктом 5 розділу II Порядку). При цьому, технічні паспорти, складені до набрання чинності цим Порядком, подаються за умови проставлення в них відповідної відмітки про проведення їх технічного обстеження.

Технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 квадратних метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 квадратних метрів включно проводиться виконавцем (експертом (інженером) з технічної інвентаризації) під час їх технічної інвентаризації лише за результатами попереднього (візуального) етапу обстеження з проставленням у технічному паспорті відмітки про проведення технічного обстеження. Відмітка проставляється у технічному паспорті на схематичному плані земельної ділянки.

На відміну від попередніх, ця будівельна амністія є безстроковою, а отже всі хто бажає узаконити своє будівництво, встигнуть це зробити. Тож, якщо досі маєте будівництво «поза законом», це чудова можливість підготувати документи та оформити свої самобуди у відповідності з нормами законодавства.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ