БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Увага! Незаконне будівництво квартир у Броварах!

Нещодавно в Інтернеті та на рекламних банерах, розміщених за адресою вул. Київська, 177 розпочалася активна рекламна компанія нового житлового комплексу «Браво» та оголошено старт продажу квартир. Одразу попередимо, що даний об’єкт є незаконним! Тому застерігаємо охочих придбати житло від шахрайських схем «забудовника».

За інформацією, що розміщена на сайті «забудовника»  це має бути такий собі 4-поверховий будинок клубного типу на 48 квартир, де обіцяють і індивідуальне опалення, і додаткову шумоізоляцію в квартирах і, навіть, зону BBQ. Ну просто райський куточок для любителів спокійного і помірного життя. Вартість квартир в центрі міста у такому новому термобудинку стартує від 441 тис. грн. Для малоповерхової будови ціна наче й прийнятна, однак у порівнянні з багатоповерхівкою вона дещо вища. Заселення «забудовник» обіцяє вже у другому кварталі 2019 року. «У чому ж підступ?», - запитаєте ви. Усі нюанси чергової афери розслідували журналісти «Громадського ревізору».

brav

Усі ми добре пам’ятаємо будівельну аферу по вул. Княжицька, 39, 41, 43, 45, 47  та вул. Каширіна, 15. Ошукані інвестори вклали кошти, які, за їх словами, збиралися роками в квартири, а натомість замість омріяних квадратних метрів отримали бібліотеку, сауну чи більярдну, оскільки, як виявилося, за документами вони мешкають у приватному будинку, а не в багатоквартирному. Про оформлення права власності на таке житло годі говорити.

Крім того, що проживаючи у такому будинку ви ризикуєте лишитися без комунікацій – світла, газу чи каналізації, ви повинні бути готові до того, що ваш будинок знесуть, як самовільно збудований, або продадуть за борги його законного власника. Власне саме через виставлення будинку по вул. Княжицькій, 45 на аукціон, його фактичні мешканці (однак незаконні власники!) у понеділок, 5 листопада, перекрили Броварський проспект в районі КПП «Биківня»

Те саме очікує і на інвесторів ЖК «Браво», оскільки будівництво від самого початку є незаконним. Як з’ясувалося, ні містобудівних умов та обмежень на забудову земельної ділянки, ні дозвільних документів на будівництво даного об’єкту його «забудовник» не отримав.

bravo1

Приватна господа на 48 квартир?!

14 вересня до Центру надання адміністративних послуг Броварської міської ради звернувся з повідомленням про початок будівельних робіт громадянин Бухарін О. С., а точніше про реконструкцію житлового будинку по вул. Київській, 177.

Тобто у документі чітко було прописано, що це буде не багатоквартирний будинок для 48 сімей, а його приватний житловий будинок. Здивувала лише площа - 1822,8 м2. Масштаби дійсно вражаючі, але законодавство не обмежує розміри будинку такого типу, тим паче, що у багатіїв, як відомо, свої примхи. Якщо земельна ділянка дозволяє – будуй скільки хочеш.

«Даний об’єкт будівництва, розташований за адресою вул. Київська, 177, за інформацією вказаною в повідомлені про початок будівельних робіт, поданому фізичною особою Бухаріним О. С. визначено як індивідуальний житловий будинок. Однак, нам стало відомо з мережі Інтеренет, що за даною адресою анонсовано будівництво 4-поверхового будинку на 48 квартир. Це означає, що для такого типу житлових будинків необхідно брати містобудівні умови, розробляти проектну документацію, яка потім повинна пройти експертизу, та отримувати дозвіл на будівництво, а не подавати повідомлення, оскільки такі об’єкти відносяться до так званого СС2 – середнього класу наслідків. Після надання повного пакету документів, ми їх перевіряємо і, якщо не має зауважень лише тоді реєструємо дозвіл після чого забудовник має право розпочати будівельні роботи», - зазначив начальник управління інспекції та контролю Броварської міської ради Богдан Мельниченко.

Зосередимо вашу увагу на визначенні поняття реконструкція (адже згідно з повідомлення Бухаріна О. С., він планує провести саме реконструкцію індивідуального житлового будинку). Відповідно до державних будівельних номер (ДБН А.2.2-3-2014) реконструкція визначається як перебудова введеного в експлуатацію в установленому порядку об'єкту будівництва, що передбачає зміну його геометричних розмірів та/або функціонального призначення, в наслідок чого відбувається зміна основних техніко-економічних показників. При цьому, реконструкція передбачає повне або часткове збереження елементів несучих і огороджувальних конструкцій та призупинення на час виконання робіт експлуатації об’єкту в цілому або його частин. А що ми маємо по факту? Від старого будинку по вул. Київській, 177 не лишилося і сліду. Наразі там розпочато нове будівництво на майже півсотні квартир: заливається фундамент і йде підготовку до другого етапу будівельних робіт. Тобто це апріорі не реконструкція.

bravo2

 


СХЕМА АФЕРИ

На земельній ділянці за адресою вул. Київська, 177 був розташований індивідуальний житловий будинок площею 94,5 м2, який 22 серпня 2018 року громадянин Бухарін О. С. придбав у власність у громадянки Мардар В.О. з загальною площею… 1822,8 м2.

Питання: «Яким же чином площа одного і того ж будинку збільшилася у майже 20 разів – з 94,5 м2 до 1822,8 м2?».

Відповідь: «10 серпня 2018 року, менше, ніж за два тижні до укладення договору купівлі/продажу житлового будинку, громадянка Мардар В. О. отримала новий технічний паспорт на садибний (індивідуальний) житловий будинок № 177 по вул. Київська, у якому площа значилася вже 1822,8 м2. Цей технічний паспорт видало приватне БТІ ТОВ «Євробуд» (ЄДРПОУ 32430630), яке зареєстроване в смт Немішаєве (Бородянський район, Київська область) по вул. Залізнична, 10. При цьому жодних документів про проведення добудови житлового будинку, внаслідок якої могла б збільшитися площа в період з 2013 року по 10 серпня 2018 року немає. З цього й починається ланцюжок подальших незаконних дій. Після отримання технічного паспорту громадянка Мардар В. О. продає Бухаріну О. С. житловий будинок начебто на 1822,8 м2. Далі приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу Лазарєва Л. І. посвідчує договір купівлі/продажу між Мардар В. О. та Бухарін О. С. У результаті такої вигідної оборудки громадянин Бухарін О. С. став щасливим власником цілого палацу в майже 2000 «квадратів»,який по факту буде збудований лише у другому кварталі 2019 року. Однак вже зараз він пропонує довірливим громадянам вкласти кошти в начебто «квартири», а по факту юридично, згідно поданих ним документів, допомогти в реконструкції свого власного приватного будинку.

Тож в результаті інвестори замість квартир отримають «мильні бульбашки».


 

Як зазначив Богдан Мельниченко, повідомлення на початок будівельних робіт, яке громадянин Бухарін О. С. подав до Центру надання адміністративних послуг, було заповнене з порушеннями (хоча, пам’ятаємо, що при будівництві багатоквартирного будинку «забудовник» повинен отримати дозвіл на будівництво, а не направляти повідомлення!), зокрема:

  • не було вказано посилання на містобудівні умови (звісно, оскільки забудовник не звертався для їх отримання);
  • були виявлені неточності в даних про авторський нагляд за будівництвом об’єкта (для таких об’єктів будівництва він є обов’язковий);
  • не була вказана поверховість будівлі.

 

Тож, 10 жовтня Державна архітектурно-будівельна інспекція повернула подані гр. Бухаріним О. С. документи на виправлення та усунення виявлених неточностей. Фактично будівельні роботи на об’єкті не можуть тривати, оскільки не зареєстровані відділом ДАБК. Однак це ніяким чином не зупинило самочинне будівництво, адже на місці події нам вдалося побачити, що роботи тривають.

Порушення норм містобудівного законодавства

Враховуючи вище сказане, стає зрозуміло, що гр. Бухарін О. С. намагається ввести в оману державні органи щодо свого наміру провести реконструкцію індивідуального житлового будинку та фактично зводить багатоквартирний об’єкт. Для таких об’єктів обов’язковою умовою є отримання містобудівних умов для проектування об’єкту будівництва, технічні умови на підключення до інженерних мереж та завдання на проектування. У гр. Бухаріна О. С. даних документів немає, що порушує ч. 2 ст. 29 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Окрім того, у вимогах нового ДБН України, який почав діяти з 1 вересня цього року, зазначено, що відступи від так званих «червоних ліній» по вулиці до об’єкту будівництва мають становити не менше 6 м. На вул. Київській вона проходить по самій межі земельної ділянки. А відстані до вже існуючих житлових будинків (протипожежна відстань) має бути не менше 8 м. З огляду на те, що фундамент залитий впритул до огорожі, про дотримання нормативів ясна річ ніякої мови йти не може.

bravo3

До того ж, при проектуванні багатоквартирного будинку обов’язково мають бути розраховані в достатній кількості місця для паркування транспортних засобів. Тобто, якщо уявити, що хоча б половина мешканців матиме приватний автомобіль, ставити його буде нікуди. Адже на сайті ЖК «Браво» анонсовано облаштування аж 12 паркомісць! 

bravo4

А найголовніше – можливість підключення до загальноміських інженерних мереж. Для будівництва багатоквартирного будинку обов’язковою умовою є підключення до централізованих мереж каналізації. А по вул. Київській, наприклад, міська мережа каналізації відсутня. Невже «забудовник» розраховує облаштувати вигрібну яму для 48 квартир? Вони, звісно, могли б збудувати місцеві очисні споруди, але при такій щільній забудові, навряд чи це вдасться. До того ж маємо ще й порушення санітарних норм та прав сусідів.

Лишається відкритим питання і щодо обслуговування, адже за документами це індивідуальний житловий будинок. Тому якщо у мешканців, наприклад, зламається насос або протікатиме дах, ремонтувати це все доведеться власним коштом.

Порушення земельного законодавства

Відповідно до земельного законодавства багатоквартирний житловий будинок може зводитись на спеціально відведеній для цього земельній ділянці (цільове призначення 02.03). Натомість за інформацією, яка міститься в Публічній кадастровій карті України, адже за даною адресою земельна ділянка, яка має кадастровий номер 3210600000:00:014:0143, яка розташована за адресою Київська,177, має цільове призначення 02.01 – Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Ця інформація підтверджується і договором купівлі/продажу земельної ділянки укладеному між Мардар В. О. та Бухаріним О. С. 

bravo5

Окрім того, Бухарін О. С. придбав ще одну суміжну земельну ділянку площею 0,042 Га з цільовим призначенням – для ведення особистого селянського господарства. Відповідно до норм законодавства здійснювати будь-яке будівництво на даній земельній ділянці заборонено. 

bravo6

Для того, щоб законним шляхом здійснити будівництво багатоквартирного будинку «забудовник» в першу чергу мав звернутись до міської ради за зміною цільового призначення, однак він цього, ясна річ, не зробив. А це в черговий раз підтверджує незаконність намірів гр. Бухаріна О. С.

Що чекає на житловий будинок по вул. Київській, 177?

Як запевнив журналістів «Громадського ревізору» Богдан Мельниченко, з 6 листопада розпочалася перевірка даного об’єкта, яка триватиме до 14 листопада. Власне тоді, відповідно до законодавства і складуть акт цієї перевірки.

«У нас видано направлення на генерального підрядника по документам і на замовника будівництва. Акт буде 14 листопада і так як порушення очевидні, обов’язково будуть видаватися приписи і протоколи. Скоріше всього приписів буде два: на зупинення будівельних робіт і на усунення порушень», - зазначив Богдан Миколайович.

Далі – подача позову до суду і якщо порушення не будуть усунені, буде заява на знесення самочинно збудованого об’єкта. Тобто, доки забудовник НЕ:

  •  змінить цільове призначення даної земельної ділянки;
  •  отримає містобудівні умови на проектування;
  •  розробить проектну документацію;
  •  отримає технічні умови на підключення до центральних інженерних мереж каналізації;
  •  отримає дозвіл на будівництво;

 

Жодних робіт на об’єкті за адресою вул. Київська, 177 проводитись не може!

«Я розумію, що зараз ми ідемо з ними в судову площину і почнуться апеляції, касації, тому наразі головне уберегти людей від такої сумнівної покупки», - додав Богдан Миколайович.

Варто зауважити, що наразі відкрито кримінальне провадження по факту незаконного продажу квартир в ЖК «Браво» за ст. 190 КК України.

Коли виникає якась проблема, головне – вчасно її помітити і вирішити. Тож у цій ситуації безперечно радує те, що дане будівництво тільки на стадії залитого фундаменту. Будьте пильні, уважно перевіряйте всі документи забудовника і ніколи не поспішайте, купуючи житло. Як то кажуть, сім разів відміряй, один раз відріж.

P.S. Журналісти нашого видання слідкуватимуть за розвитком подій та інформуватимуть читачів.

Антон Романов

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ