БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

Броварчани долучились до акції «Здай заглушку – обери життя»

Всеукраїнська акція «Здай заглушку – обери життя» пройшла 7 жовтня у Броварському територіальному сервісному центрі МВС.

Для тих хто не знає, заглушка – це спеціальний пристрій у вигляді пластмасового або залізного «наконечнику», яким і фіксується ремінь безпеки. Її винайшли для захисту роз’ємів ременів безпеки від: сміття, пилу чи вологи. Чому ж тоді закликають водіїв їх не використовувати?

zaglushka

Справа у тому, що українські водії знайшли для заглушки інше призначення, їх використовують замість ременів безпеки. Сівши до салону авто водій просто вставляє заглушку у кріплення ременю безпеки і цим саме «обманює» сигналізацію салону авто. А зважаючи на їх низьку вартість (35-70 грн), кожен водій може собі її дозволити і позбутись надокучливого звукового та світлового сигналу машини.

Кожен водій знає, що він, як і пасажири під час пересування у транспортному засобі повинні бути пристебнутими. У разі ж не виконання цієї елементарної норми безпеки на водія чекає штраф у розмірі від 51 до 85 грн. Звісно, так дрібний штраф не нікого не налякає, а в Україні його розмір не переглядали понад 20 років. Саме через незначний розмір відповідальності, самовпевненість водіїв та переконання, що ремінь безпеки обмежує простір і заважає комфортному водінню, у нас така висока смертність під час ДТП.

zaglushka1

А статистика дійсно вражаюча. З початку 2018 року на автошляхах нашої країни трапилось майже 110 тис. ДТП. В них загинуло 2 300 осіб і майже 22 500 отримали серйозні травми. А якби, хоча б 80% водіїв та пасажирів використовували пасок безпеки, можна було б урятувати майже 630 життів.

На жаль, ці страшні цифри не мають належного впливу на учасників дорожнього руху, тому в поліції і в сервісних центрах МВС покладають велике сподівання на збільшення штрафів (у 17 раз, до 850 грн.) за непристебнутий ремінь, та на проведення подібних профілактичних соціальних заходів.

«У рамках своєї соціальної відповідальності ми всіляко підтримуємо, ініціюємо та проводимо різноманітні профілактичні заходи, спрямовані на забезпечення безпеки на дорозі, заохочення водіїв відмовитись від заглушок та запровадження своєрідної моди на дотримання усіх без винятку правил користування автомобілем», – зазначив Микола Горбонос, начальник Регіонального сервісного центру МВС в Київській області.

zaglushka4

Перша така акція пройшла у Києві, а вже 7 жовтня - у Броварах. У ході її проведення усі бажаючи водії мали змогу відмовитись від заглушок і кинути їх до спеціальних прозорих боксів, прямо у центрі МВС. До речі, акція є Всеукраїнською і подібні скриньки для здачі заглушок також встановленні в інших обласних центрах.

Головна мета – донести до водіїв важливість використання ременів безпеки. Бо саме він може урятувати вас від тяжких травм, або взагалі, зберегти життя.

Навіть подушка безпеки не гарантуватиме вашу безпеку при аваріях. Мало того, в деяких випадках вона взагалі не спрацює, бо через використану заглушку авто «думає», що ви уже захищені. Навіть при ДТП з невеликою швидкістю у 50км/г на всіх хто сидить у салоні авто починає діяти 200-кратне перевантаження. А при зіткненні зі швидкістю 110 км/г сила удару можна порівняти із падінням людини з 17 поверху. Як ви гадаєте, чи буде у вас хоча б один шанс вижити у такій аварії без паску безпеки?

Не дарма ж винахід ременя безпекизарахований до найважливіших досягнень людства за 100 років і щорічно він рятує більше 4000 життів у всьому світі. Просто пристебнувши його ви зменшуєте ризик удару об елементи автомобіля під час зіткнення. Він утримає вас від викидання з автомобіля та небезпечних переміщень в салоні, та гарантуватиме оптимальне спрацьовування подушок безпеки. Тому не залишайтесь байдужими і завжди використовуйте пасок безпеки, можливо, колись він врятує і ваше життя.

zaglushka3

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ