БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Паперовий паспорт чи ID-картка?

В України вже швидкими темпами проходить заміна паспортів старого зразку на сучасні ID-картки.

Але така масова заміна далеко не всім подобається і не всім потрібна. То у яких все-таки випадках людина може залишити старий паспорт, а в яких у примусовому порядку його доведеться замінити на ID?

Звісно,заміна паспорту на сьогоднішні день здійснюється за бажанням і якщо ви плануєте залишитись зі своїм «паперовим», то маєте на це законне право.

Однак, якщо Вам щойно виповнилося 25 чи 45 років, то радимо не зволікати із вклеюванням фото в паспорт. Адже після сплину місячного терміну, який надається на звернення до Державної міграційної служби для вклеювання нової фотокартки, ваш паспорт в обов’язковому порядку обміняють на ID-картку.І у цьому випадку альтернативи у вас вже не буде.

Крім того, навіть вчасно замінивши фото, майте на увазі, якщо ви свій паспорт загубите, отримати знову паперовий вам не вдасться. Причина в тому, що паперові паспорти вивели із користування і їх більше не виробляють. Тож, якщо ви є почесним носієм «книжечки», вам потрібно бути вдвічі уважнішим.

Якщо ж навпаки, Ви бажаєте змінити свій «стрий» паспорт на ID-картку, тоді це можна почати робити хоч завтра. Але пам’ятайте, що отримати паспорт у формі ID-картки вперше можна лише у паспортному сервісі за місцем реєстрації. Це дуже важливо, бо замінити ваш «паперовий» паспорт на новий зможуть лише там. А вже після отримання ID-картки, у випадку критичного пошкодження чи втрати, ви можете звернутись до будь-якого підрозділу міграційної служби чи паспортного сервісу для її поновлення.

Зауважимо, що для отримання паспорту нового зразка у Броварах діє порядок електронної черги. Вам потрібно зареєструватись, взяти талончик на фотографування та на здачу документів. А потім, просто прийти у встановлений час, маючи при собі відповідні документи.

Термін оформлення ID-картки: 7 робочих днів – у разі термінового оформлення, та 20 робочих днів – у звичайному режимі. Відлік терміну починається від дня фотографування.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ