БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Представники ВООЗ та ЮНІСЕФ перевірили броварські амбулаторії

Нещодавно до нашого міста завітала ціла делегація міжнародних представників сфери охорони здоров’я.

Комісія, до складу якої ввійшли представник Всесвітньої організації охорони здоров’я, Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та Центру громадського здоров’я МОЗ України перевіряли Броварський центр первинної медико-санітарної допомоги. Про це на оперативній нараді у понеділок, 5 листопада, розповів головний лікар БЦ ПМСД Ігор Кравцов.

«ВООЗ спільно з ЮНІСЕФ проводили планову перевірку первинних центрів медико-санітарної допомоги у всіх областях України. Ясна річ, усі охопити не вдалося б, тому перевіряли вибірково. У Київській області це були Кагарлик та Бровари. Основною метою була перевірка дотримання правил транспортування (тобто холодового режиму) та зберігання прищепного матеріалу, правильність відпуску та введення вакцин. Окрім того, перевіряли знання медичного персоналу по роботі зі щепленнями, знання наказів тощо», - зазначив Ігор Кравцов.

До речі, Бровари інспектували вперше і як зауважив Ігор Кравцов, перевірка тривала протягом восьми годин безперервно.

«Перевірка тривала з 10:00 ранку і до 17:30 вечора без перериву і завітати встигли лише до другої та шостої амбулаторій. Комісія також провела для наших працівників, які тим чи іншим чином дотичні до вакцинації, своєрідний екзамен. Це був перелік питань, який займав близько 10 сторінок і за кожну відповідь члени комісії ставили бали», - додав Ігор Кравцов.

За словами головного лікаря БЦ ПМСД, зауважень майже не було. Комісію приємно вразив рівень міських амбулаторій: наявність необхідного обладнання для зберігання вакцин, забезпеченість транспортом тощо. Єдине, що порадили, це відмовитись від побутових холодильників та закупити спеціальне холодильне обладнання, яке призначене для прищепного матеріалу.

«Вагомих зауважень не було, та, мабуть, якби й були, то з нами вже зв’язалися б з департаменту охорони здоров’я. Щодо спеціальних холодильників, то ми обов’язково будемо розглядати це питання і можливо наступного року нам вдасться хоч один такий придбати (ціна одного – близько 50 тис. грн.), - зауважив Ігор Кравцов.

До речі, головного епідеміолога Хорватії, який власне очолював комісію, надзвичайно вразила ситуація зі щепленнями, особливо дитячого населення. Мовляв, чому такий малий відсоток? І коли у якості аргументу прозвучало те, що люди не довіряють індійській вакцині, він зауважив, що майже 90 % країн у світі(!) ними щеплюються, тож чому так скептично до них відносяться в Україні - незрозуміло.

Наразі усі області України перевірені і минулого тижня у МОЗ члени колегії доповідали про результати свого інспектування. Ніяких висновків з цього приводу поки не оприлюднили, та маємо надію, що наш Броварський центр Первинної медико-санітарної допомоги гідно показав себе та справив тільки приємні враження на закордонних гостей.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ