БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

«Тиждень безпеки знань» у навчальних закладах міста

17 жовтня відразу 6 закладів освіти – Броварська спеціалізована школа №7, Навчально-виховний комплекс, ЗОШ №10, ДНЗ «Золотий ключик», «Барвінок» та «Джерельце» – відпрацьовували процес евакуації своїх вихованців у випадку надзвичайної ситуації

«Насамперед ми відпрацьовуємо те, що є найбільш небезпечним – розпилення невідомих хімічних речовин. Як відомо, нещодавно такий прикрий випадок стався в Запоріжжі, до цього були непоодинокі випадки по всій Україні на Останніх дзвониках, тому в нас заплановано декілька шкіл та садочків, де буде проводитися учбова евакуація» – коментує начальник відділу цивільного захисту Броварсь­кого РУ ДСНС Украї­ни в Київській області Анд­рій Лічагін.
Хоча чітких нормативів щодо евакуації дітей з навчальних закладів не існує, в середньому за 5–7 хвилин приміщення будь якої школи чи садочка має бути порожнє після сигналу про небезпеку.
«Років три назад у нас була у школі подібна до навчальної ситуація, на третьому поверсі під час контрольної роботи один з учнів вирішив «перевірити» готовність однокласників та учителів до евакуації і розпилив вміст перцевого балончика. Евакуювати довелося увесь старший корпус. І тоді вчителі у реальній обстановці спрацювали грамотно та чітко. Та це й не дивно, адже два рази на рік – у жовтні та в кінці квітня проводиться відпрацювання навчальної тривоги та евакуація усіх учнів школи. Під час проведення «Тижня безпеки знань» проводяться бесіди, показуються фільми, але така практична ситуація відпрацьовується два рази на рік обов’язково», – розповідає директор СШ №7 Ольга Жигулова.
Незапланована «прогулянка» на свіжому повітрі для дітей – справжня радість, а найменші взагалі у захваті – їм можна оглянути пожежну машину та поспілкуватися зі справжніми рятувальниками!
«Ого! Я ніколи так близько пожежну машину не бачив!», – вигукує першокласник, якому разом з однокласниками вчителька пояснює, що це за техніка та якою важливою є професія рятувальника.
Навчальна евакуація проведена успішно, діти разом з педагогами повертаються до своїх звичних справ, а співробітники Державної служби з надзвичайних ситуацій разом з фахівцями відділу ТЕБ та НС міської ради аналізують проведений захід. І нехай у нашому місті евакуації будуть тільки в такому форматі – навчальними.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ