БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

У Броварах з’явився листівник

Щороку восени, коли земля рясно встилається опалим листям, виникає одна й та ж проблема – куди його подіти? І якщо в одній пісні процес спалювання романтично названо «осіннім салютом», то насправді це проблема і навіть дуже велика.

Броварчани, які проживають у багатоповерхівках, активно фотографують місто у димовій завісі, у соцмережах дискутують, радяться та навіть пропонують самоорганізуватися у «рейдові» бригади, аби навідуватись до несвідомих господарів з приватного сектору, які позбуваються листя та городини саме шляхом спалювання.

«Я пам’ятаю у 86 році і потім після Чорнобиля з цим було дуже строго. І всі роозуміли, що палити не можна, бо ж радіація на листі осідає. Якось люди більш свідомі були, и що. А зараз говори-балакай, нікому діла нема, палять, як скажені щоосені. Невже не розуміють, що це здоров’я дітей, онуків наших? Штрафували б, то більше толку було б», - вголос роздумує броварчанин Володимир Михайлович.

Основна проблема в тому, що наразі навіть маючи певні законодавчі підстави та керуючись правилами благоустрою на території міста, ні поліціянти, ні працівники спецвідділу контролю за станом благоустрою та зовнішнім дизайном міста не мають права без згоди господаря заходити на територію приватних садиб для складання протоколів. Ось і залишається тільки сподіватися на совість, розуміння та свідомість мешканців приватного сектору.

Однак, не тільки в прибудинкових садах броварчан, а й на території міста – у парках, скверах, на території ЖЕКів – збирається немаленька кількість опалого листя, яке потрібно утилізувати.

«До сьогодні ми частково утилізували листя на території тепличного господарства КП «Бровари-Благоустрій» і потім використовували гумус для підживлення рослин. Але обсяги по місту настільки великі, що прийняти все листя «Благоустрій» просто не мав можливості. Тому у цьому році ми прийняли рішення про створення нового об’єкту, так званого листівника, аби вирішити проблему утилізації листя з території парків, скверів та ЖЕКів», - інформує заступник міського голови з комунальних питань Григорій Голубовський.

Фактично листівник – це величезна компостна яма, з укріпленими «бортами», куди звозиться листя, яке через рік перетвориться на чудове добриво для рослинності на міських територіях.

«До листівника завозитимуть тільки листя, без деревини, без гілочок, щоб це був дійсно чистий гумус. Ми вивчили досвід інших міст, де вже успішно діють такі об’єкти і у наступному році плануємо запустити до листівника природних «виробників» гумусу – хробаків, які і допомагатимуть перетворювати листя на добриво», - каже Григорій Голубовський.

Звичайно, є побоювання, що мешканці Броварів намагатимуться перетворити даний об’єкт на стихійне сміттєзвалище, але тут вже доводиться тільки сподіватися на свідомість городян. Досить велика територія листівника буде огороджена і заїзд дозволено тільки відповідному спецтранспорту. У перспективі, якщо ідея «приживеться» і нормально запрацює, буде розглянуто можливість вивозу листя і від приватних садиб, обіцяють у міській раді.

А поки що посадовці закликають мешканців приватного сектору не нехтувати здоров’ям людей та не забруднювати навколишнє середовище продуктами спалювання опалого листя. Зробити такий листівник в силах кожен господар на території своєї садиби. Небагато зусиль, а у виграші будуть усі – і сусіди, які не дихатимуть димом, і містяни, які перестануть спостерігати задушливий смог над Броварами, і ваші рослини, які після підживлення ростимуть з потрійним задоволенням.

І, до речі, ми свідомо не вказуємо місце розташування загальноміського листівника, аби завзяті та підприємливі городяни не кинулись звозити туди своє побутове сміття. Давайте залишатися людьми та поважати своє чудове місто!

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ