БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.61

Невакцинованих дітей не допустять до садків і шкіл?!

Про діючі норми закону, який забороняє невакцинованим дітям відвідувати заклади освіти, Міністерство охорони здоров’я України спільно з Міністерством освіти і науки України нагадали головам всіх обласних державних адміністрацій ще у середу, 12 вересня.

Відповідно до нього відвідувати школи і дитячі садки мають право лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень або ж ті, які мають медичні протипоказання щодо вакцинації. Останнім надається довідка і рішення про допуск таких дітей до закладів освіти приймає комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

kalenschep

«Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватись з медичних причин», - зазначено на офіційному сайті МОЗ України.

Однак, що робити батькам, які не хочуть щеплювати своїх дітей, адже раніше з цим ніяких особливих проблем не виникало? Невже їх не допустять до жодного з освітніх закладів? За відповіддю на це питання ми звернулися до головного лікаря Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігоря Кравцова.

«У листі, який ми отримали від нашого департаменту охорони здоров’я зазначено, що в Україні досить напружена епідемічна ситуація і ми повинні цю проблему вирішувати. Зрозуміло, що ніхто зараз не буде ставити у дверях школи чи садка постового, який не буде пускати дітей без щеплень. Але оскільки така проблема існує, будемо її поступово вирішувати. Для початку нам потрібно знати загальну картину кількості нещеплених дітей у місті, чим ми наразі і займаємось. А далі плануємо проводити роз’яснювальну роботу з батьками, значна частина яких, до речі, вакцинована», - зауважив Ігор Кравцов

Головний лікар також зазначив, що батьки часто спекулюють Конституцією, мовляв усі мають право на освіту. Однак, швидше за все, враховуючи на такі кроки зі сторони МОЗ України, вибору у батьків не лишається і вакцинацію доведеться проводити.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ