БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

Український борщ стане офіційною візитівкою нашої країни у світі

З пропозицією, щодо внесення Українського борщу до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства для подальшого подання такого елементу до ЮНЕСКО, до депутатів міськради звернулася ГО «Броварська мистецька агенція».

11 вересня на засіданні виконавчого комітету відповідний проект рішення останні підтримали одноголосно.

«Сьогодні у світі йде така тенденція – відстоювати свої національні нематеріальні цінності. А наша країна славиться своєю смачною кухнею. Власне тому й виникла така ідея, направити до Міністерства культури України клопотання про включення Українського борщу до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України. Це стане ще однією нашою візитівкою. Взагалі це перша така ініціатива в нашій державі і приємно, що йде вона від нашого міста», - зауважила голова ГО «Броварська мистецька агенція» Наталія Багмут.

Чому ж саме борщ? За результатами досліджень компанії Research & BrandingGroup, які в липні цього року провели опитування у всіх регіонах України, серед найбільш впізнаваних страв в Україні за борщ проголосувало 87,9 % респондентів, 2 місце дісталося вареникам – 57,3 % і 3 місце посіло сало – 27,7 %. Значний відсоток опитуваних, а саме 16,7, обрали варіант «інші страви».

Довідка: на офіційному сайті Міністерства культури України елемент нематеріальної культурної спадщини (елемент НКС) визначається як форма вираження нематеріальної культурної спадщини, що передається від покоління до покоління, постійно відтворюється спільнотами та групами і проявляється, зокрема, в усних традиціях, виконавському мистецтві, звичаях, обрядах, святкуваннях, знаннях і практиках, що стосуються природи та Всесвіту, навичках, пов’язаних із традиційними ремеслами (народними художніми промислами), виховними й освітніми традиціями тощо.

На сьогоднішній день до елементів НКС України належать: Традиція Косівської мальованої кераміки, Кролевецьке переборне ткацтво, Опішнянська кераміка, Петриківський розпис – українське декоративно орнаментальне малярство ХІХ – ХХІ ст., Козацькі пісні Дніпропетровщини, Пісенна традиція села Лука Києво-Святошинського району Київської області, Технологія виконання вишивки «білим по білому» селища Решетилівка Решетилівського району Полтавської області, Традиції рослинного килимарства селища Решетилівка Решетилівського району Полтавської області, Орьнек – кримськотатарський орнамент та знання про нього, Традиція орнаментального розпису бубнівської кераміки, Бортництво.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ