БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Хочеш субсидію – будь чесним!

Знаєте, що таке верифікація? Мабуть, ті, хто хоч раз в житті оформлював субсидію якщо не добре знають, то хоча б чули про таке.

Як стверджує всезнаюча Вікіпедія

Верифіка́ція (пізньолат. verificatia — підтвердження; лат. verus — істинний, facio — роблю) — доказ того, що вірогідний факт або твердження є істинним. Термін використовується залежно від того, як обґрунтовується істина: базується вона на приведенні одного доказу або аргументу - чи вона повинна підтверджуватися можливістю багаторазового відтворювання, тобто перевірятися практикою.

А якщо простіше, то це перевірка достовірності даних, які надаються людьми при оформленні субсидії. Верифікація в Україні проводиться Міністерством фінансів вже третій рік поспіль і, варто зазначити, що порушень та недобросовісних громадян у цьому процесі виявляється чимало. Як це відбувається? У Мінфіні створено спеціальну інформаційно-аналітичну платформу, до якої внесено дані по базах МВС, міграційної служби, ДФС та інших відомствах. Якщо за даними цієї платформи у людини є неточності чи неправдиві дані у документації на субсидію, йде «сигнал» до місцевих органів соцзахисту і ті на місцях перевіряють достовірність даних.
«Ми вже отримали дані по місту Бровари і зараз перевіряємо близько 800 осіб, в яких можуть бути певні невірні дані. Основне порушення – не вказані дані про купівлю протягом останніх 12 місяців нерухомості або автотранспортних засобів на суму понад 50 тис. грн. На сьогодні маємо вже інформацію про 79 осіб, що придбали нерухомість, та 93 особи, які придбали автомобілі», - розповідає начальник управління соціального захисту населення Алла Петренко.
Ймовірні порушники повідомлені у телефонному режимі чи листом і повинні з’явитися до управління з документами, де зазначена оціночна вартість придбаного. Якщо одноразова покупка перевищує 50 тис.грн., проводиться перерахунок коштів та визначається сума, яку громадяни повинні повернути до державного бюджету.
«На сьогодні вже виявлено 17 осіб, які не мали права на отримання субсидії, і яким доведеться повернути неправомірно отримані кошти. Переплати досить суттєві, починаючи від найменшої 570 грн. до 24 тис. грн. Цю суму людина повинна повернути, оскільки це державні кошти. В разі, якщо людина не поверне кошти добровільно, ми будемо звертатися до суду, у нас були такі випадки, що люди не хочуть повертати надмірно виплачені кошти, але ми звертаємося до суду і суди виграємо стовідсотково», - каже Алла Петренко.
До слова, у разі вчасного повідомлення про дорогокоштуюче придбання, позбавлення від можливості скористатися субсидією не обов’язкове. Спеціальна комісія розглядає справу і якщо громадянин доведе, що в нього є особливі обставини, внаслідок яких йому необхідне і, наприклад, авто і субсидія, рішення може бути позитивним.
Зверніть увагу, що згідно закону ваші 14-літні діти є повноправними громадянами, вони повинні мати паспорт та ідентифікаційний номер, і обов’язково бути зареєстрованими, як члени вашого домогосподарства. До управління соцзахисту потрібно прийти особисто з ID-карткою та оригіналом коду.
Отож, будьте пильні! Якщо у вас змінився склад сім`ї, дитині виповнилося 14 років, ви отримали у спадок щось вартістю понад 50 тис. грн., або придбали авто, квартиру чи будинок, не зволікайте та надайте правдиві дані до управління соціального захисту населення. Таким чином ви убезпечите себе та членів вашої родини від надмірних хвилювань і не доведеться повертати державі кошти, іноді досить суттєві.

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ