БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.61

Welcome to Taсoma : юні броварчани відпочивають в Америці

У 2017 році місто Бровари поповнило «скарбничку» міст-побратимів ще одним партнером – американським містом Такома.

Тако́ма — місто у штаті Вашингтон на східному березі затоки П'юджет-Саунд. Населення складає близько 198 тис. осіб. Такома - південне найбільше передмістя Сіетла за 50 км від його центру.
Як стверджує всезнаюча Вікіпедія, назва міста походить від індіанського takobet — «мати вод». Такома або Тахома — таку назву мала сучасна гора Рейнер, що лежить за 93 км на південний схід від міста Такома. Свого розквіту місто зазнало з побудовою Північно- тихоокеанської залізниці, для якої західним кінцевим пунктом залізничної колії стала саме Такома.
І гору Рейнер, і місцеву памятку архітектури – Такомський міст, і парки, атракціони, музеї та інші цікаві місця в Такомі, Сіетлі та ще декількох прилеглих до Такоми містах побачать на власні очі вісім юних броварчан, які вже прилетіли до США на запрошення мерії міста-побратима та Слов’янського Християнського центру.

takhoma3

«Склад групи – діти загиблих учасників АТО та нині перебуваючих в зоні АТО, а також четверо дітей з категорії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Найстаршій дівчинці 14 років, наймолодшій з групи - 9», - розповіла нашим журналістам супроводжуюча групи Аліна Ярмоленко.
До речі, різниця у часі з Такомою складає 10 годин, тому члени групи здійснили справжню подорож у часі, адже, наприклад, коли ми зв’язувалися з пані Аліною, у нас було 8 годин ранку середи, а в них – 22.00 вівторка. Такі ось дива!
Переліт до Такоми був хоч і досить важким для дітвори, адже майже 20 годин без можливості нормально виспатися, але всі поводилися дуже добре, каже Аліна Анатолівна, і все обійшлося без ексцесів та пригод.

takhoma

«Летіли спочатку до Парижа 2 год. 40 хв., а там робили пересадку до Сіетла. Півтори години на пересадку і знову 10 годин у літаку», - розповідає супроводжуюча.
Однак, за словами пані Аліни та дітей, воно було того варте! Проживають дітки у сім’ях наших емігрантів, мовної проблеми взагалі не існує. Кожна родина має для гостей свій план розваг, занять та активностей. Кожен день розписаний буквально по хвилинах. Стільки цікавого потрібно побачити, а в запасі тільки 20 днів… Тож нудьгувати не доводиться.
«Ми з Сіетла пливли на паромі всі разом, потім дітей забрали по сім’ях. Ми спілкуємося дуже тісно, знаю, що відбувається з кожним з дітей щодня. Дехто з дітей вже поїхали відпочивати в кемпінг в гори, одну дівчинку повезли до океану, родина арендувала там будиночок, троє дітей вже їздили на екскурсію в Сіетл. Взагалі щодо родин, всі вони є багатодітними, вони всі відвідують їхню церкву, дуже віруючі і дуже дружні!! В кожній родині мінімум по 4 дітей», - розповідає Аліна Ярмоленко.
Музей скла, музей польотів, зоопарк «Point Defiance», атракціон «Laser Tag», підкорення гори Рейнер, аквапарк, роллердром, батутне містечко, а також знайомство з прихожанами місцевої церкви, зустріч з мером Такоми, а також вдосконалення англійської разом з місцевими волонтерами – ось далеко неповний перелік заходів, які підготували для дітлахів приймаючі сім’ї. До речі, всі витрати по проживанню, харчуванню, організації розваг та екскурсій, а також квитки та страховку оплатила приймаюча сторона.
Сповнені емоцій, з новими друзями та враженнями, юні броварчани повернуться додому вже 29 серпня. Отож, бажаємо легкої дороги та чекаємо з нетерпінням нових розповідей про гостинну Такому.

takhoma2 1

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Четвер, 15 квітня 2021, 10:43
Вівторок, 30 березня 2021, 13:29

Останні статті

П’ятниця, 14 травня 2021, 17:16
Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ