БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Видаляємо, рятуємо, попереджуємо: у Броварах знову різатимуть дерева

Питання видалення зелених насаджень у Броварах – тема болюча, гостра та дискусійна. З одного боку, дійсно дуже багато дерев та кущів доводиться зрізати задля розгортання будівництва чи для розширення дорожнього полотна при проведенні різного роду робіт на міських територіях.

Але, як запевняють міські чиновники, відновлювана вартість видалених насаджень компенсується, а нові дерева та кущі активно висаджуються.

Однак, бувають випадки, коли видалення аварійних дерев не просто рекомендоване, але й необхідне. На черговому засіданні виконкому затверджено рішення, з яким, мабуть, не можуть не погодитися батьки нашого міста, чиї діти відвідують заклади освіти. У період підготовки до нового навчального року необхідно не тільки привести до ладу приміщення, класи, коридори, їдальні, спортзали та санвузли. Аварійні та сухі дерева, що знаходяться на пришкільних територіях, також варто прибрати, аби з початком осінньої та зимової негоди дані об’єкти не стали загрозою здоров’ю та життю дітей. Дерева різних порід згідно подання головного еколога міста Юрія Жимайлова та після комісійного обстеження буде видалено з територій шкіл №№ 3, 2, 6, 7, гімназії ім.С.Олійника та ДНЗ «Золотий ключик».

Ще 20 дерев різних порід, що знаходяться на території соснового парку по вул.Симоненка, доведеться зрізати через ураження природним шкідником – верхівковим короїдом. Після консультацій з виїздом на місце із залученням фахівця відділу обліку та прогнозу державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист,», все-таки було вирішено вражені шкідником і вже геть поруділі сосни негайно видалити.

«Зараз якраз починається період активного льоту шкідника, який може розлітатися на сусідні дерева і за декілька років ви можете взагалі втратити цей парк. Хімічними препаратами користуватися тут не можна, оскільки поряд житлова забудова та дитячий майданчик. Вихід тільки один – видалити хворі дерева, які вже не підлягають відновленню», - констатує начальник відділу нагляду, обліку та прогнозу державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Київлісозахист»Валерій Чавченко.

Тож, щоб зберегти природну красу соснового парку, на жаль, доведеться приймати радикальні міри.

Сподіваємося, що і на території закладів освіти, і у парку на Симоненка, буде висаджено набагато більше дерев, ніж зараз видалено. Тоді нашим дітям та онукам не доведеться зростати в «кам’яних джунглях».

virez1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ