БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Приватна школа 7fields: межа між свободою і вседозволеністю

У цьому навчальному закладі немає суворих вчителів і жорстких обмежень правил поведінки, у перервах між заняттями діти бігають коридорами, танцюють під гучну музику і навіть репетують.

Однак, діти у цій школі, як і в будь-якій іншій, здають екзамени і отримують атестати. Мова піде про приватну Еко-школу «7fields», яка розташувалась у селі Семиполки Броварського району. Школа функціонує лише рік, але про її існування знає вже вся Київська область.

Що ж такого незвичного є у цій школі і чи справді це альтернатива державним навчальним закладам?

В першу чергу хотілося б розповісти про фінансову складову, адже місяць навчання у цій школі обійдеться батькам у 400 $ на місяць. Хоча сума і вражаюча, та вона все ж виправдана, - вважає керівництво школи. На умовно невеликій території є все, що необхідно для всебічного розвитку сучасної дитини: майданчики для баскетболу і тенісу, поле для футболу, мотузковий парк, басейн, телескоп, ігрові майданчики і навіть лабіринт з туй, як у фільмі про Гарі Поттера. У навчальних класах є вся необхідна техніка, інструменти і матеріали для навчання. Ретельно підійшли до питання харчування: для дітей спеціальний раціон розробляв дієтолог.

7fields166

7fields 5

Окрім того, що заклад дивує своєю інфраструктурою, це ще й абсолютно інноваційний підхід до навчання, що, безперечно, є його основною відмінністю. Діти у цій школі не отримують оцінок (до 4 класу), що дозволяє їм абсолютно спокійно взаємодіяти з вчителями і вчитись в своє задоволення, ні з ким себе не порівнюючи. Кожен ставить перед собою мету на рік (програму розвитку) і кожен веде свій щоденник успіху, у якому фіксує всі досягнення. Оцінювання проводиться лише 2 рази на рік, для отримання атестата. Учні отримують завдання і пишуть контрольні, як і в звичайних школах.

7fields 2

Варто зазначити, що вчаться діти не по класах, а в так званих групах (максимальна кількість – 10-12 чоловік), оскільки орієнтування йде не на вік, а на успішність і темпи засвоєння матеріалу кожною дитиною індивідуально. Тобто колектив формуються по знанням, інтересам і навіть типам характеру (за темпераментом).

Взагалі заняття будуються таким чином, щоб максимально дати не лише теоретичний, а й практичний матеріал. Урок триває близько 1,5-2 години, потім – індивідуальна робота з кожним. Діти вчаться у першу половину дня, друга – для творчості. Відповідно до своїх уподобань кожен займається своїм хобі: музика, танці, рукоділля, живопис, культура, тощо.

7fields 4

7fields14

7fields 13

Як зауважує директор Еко-школи Оксана Волжина, створюючи цей заклад, вона намагалася відійти від стереотипів звичайного розуміння школи, основна проблема яких – відсутність того ж індивідуального підходу: «У звичайних школах усім дітям викладають навчальний матеріал в однаковому темпі. І добре, якщо у дитини хороша пам’ять і вона швидко схвачує матеріал, але ж є діти не менш розумні і набагато талановитіші, просто їм для засвоєння інформації потрібно трошечки більше часу. Ми на це зважаємо і даємо дитині стільки часу, скільки їй потрібно. До того ж, кожен з учнів, відповідно до рівня знань, отримує різні завдання».

Оксана Волжина також зауважила, що у них немає таких правил поведінки, як у звичайних школах. Точніше вони є, але це дещо інше. Оскільки основна ідеологія школи – повага до дитини, рівність в правах з дорослими, розвиток індивідуальних здібностей та демократичність у діях і поглядах, дітям у вільний від навчання час дозволяється робити все, що їм хочеться і що не суперечить загальним правилам навчального закладу. Тут головне не плутати свободу, що передбачає приватна школа, із вседозволеністю, що в принципі категорично заборонено. Дитина повинна проявляти себе, як індивідуальність, але й не забувати про своє місце.

7fields 9

7fields15

7fields12

Окрема тема – підбір кадрів. Усіх вчителів запрошували на роботу лиш за рекомендацією досвідчених педагогів. Як розповіла директор школи, були й такі випадки, коли вчителі не справлялися з поставленими завданнями. Тобто дітям подобалося з ними працювати, але результатів навчання не було, через що доводилося з ними прощатися. До того ж не всі готові до такого нового підходу в навчанні. Навіть самі діти.

7fields 10

7fields 1

Такого поняття, як фізкультура у «7fields» теж немає: для дітей заняття проводять справжні спортсмени, танцюристи і навіть шахісти. Так, Еко-школа «7fields» співпрацює зі школою карате «Спартанець», баскетбольним клубом «BC BULLDOGS», школою танців «Браво» та шаховим клубом «Інтелект».

Дітей до школи набирають з 5 років і з вересня у «7fields» буде функціонувати вже 5 повноцінних класів. Оскільки у школі навчається хлопчик з аутизмом, школа передбачає й інклюзивну освіту.

7fields 3

Говорити про результати, а тим паче порівнювати з іншими школами «7fields» ще зарано. Але не зважаючи на те, що ця школа відкрилася лише в минулому 2017 році, «на ринку» освіти вона вже встигла себе зарекомендувати: хоча б створеними на дійсно високому рівні умовами навчання. До того ж, на відміну від звичайних класів, мала кількість дітей у групах безперечно дозволяє кожній дитині отримати і засвоїти набагато більше інформації. Тобто мова йде вже про абсолютно інший рівень навчання. Питання у тому наскільки батьки готові морально до такої школи, адже, скоріше всього, наші пострадянські настрої ще довго нагадуватимуть про себе. Натомість, переконатися у тому, чи варте це навчання таких вкладень, зможемо лише після першого випуску. Хоча, як стверджує Оксана Волжина, різниця відчутна і результати були помітні вже через місяць.

7fields 7

7fields 8

7fields 11

 

Коментарі   

0 # Валентина 30.06.2018, 14:41
А ми говоримо про рівний доступ до якісної освіти...Дуже боляче за сільські школи, які дають хороші знання, але не мають матеріальної бази... Боляче...
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ