БРОВАРИ +15
НБУ USD 27.63

Джерело забруднення озера в Старому центрі досі не виявлено

Неприродній бурий колір води у місцевій водоймі, що в районі пров.Озерного, вул.Петропавлівської та Коновальця, виявили у неділю місцеві мешканці. Броварчани, стурбовані станом навколишнього середовища та місцевої фауни, терміново повідомили на «гарячу лінію» виконкому.

За декілька годин до озера виїхали представники комунальних служб, відділу лабораторних досліджень, Держпродспоживслужби та поліції.

Як повідомила під час оперативної наради у виконкомі начальник Броварського районного відділу лабораторних досліджень Віта Товстоног, у неділю спеціалістами було взято проби води для проведення необхідних досліджень. Тільки після повномасштабної експертизи можна буде говорити про джерело та якісний склад забруднення.

Начальник управління Держпродспоживслужби у Броварському районі Володимир Ситюк також доповів про взяті проби води та зразки загиблої риби.

«На мою думку, причиною мору декількох одиниць риб, могли бути погодні умови, оскільки перед цим був досить довгий спекотний період, а вихідними температура повітря різко знизилася. Окрім того, бурий колір води може бути спричинений водоростями. Однак, пляма, яка утворилася на озері, свідчить про те, що це міг бути і разовий викид стоків. Конкретні результати зможемо повідомити тільки після проведення лабораторних досліджень», - каже Володимир Ситюк.

Окрім того, посадовець зазначив, що при візуальному дослідженні території навколо водойми, було виявлено сліди побутових каналізаційних стоків у зливових каналах.

«Люди хочуть жити, як у Європі, у себе в дворах все чисто, гарно, травичка покошена, а каналізацію зливають в канали», - бідкається Володимир Григорович.

Головуючий на нараді заступник міського голови Григорій Голубовський повідомив, що під час вранішнього об’їзду території міста він особисто був на цьому озері, колір води нормалізувався, мору риби не спостерігається, качки повернулися на плесо. Більш того, на березі, незважаючи на вчорашню пригоду та застереження щодо риболовлі, сидять рибаки.

Офіційні результати лабораторних досліджень буде повідомлено за декілька днів.

viber image1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14
Четвер, 15 квітня 2021, 10:43

Останні статті

Вівторок, 11 травня 2021, 14:14

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ