БРОВАРИ -3
НБУ USD 27.71

Коли надважлива кожна хвилина

Медична реформа з кожним роком набирає все масштабніших обертів, а по суті приносить пересічним громадянам все більше сюрпризів.

Не завжди зрозумілих, не завжди приємних для основної маси населення, хто звик до старої, ще радянської системи охорони здоров’я. Однак, життя разом з прогресом невпинно рухається вперед і, відповідаючи на виклики часу, медики переформатовують свою діяльність. Про деякі зміни у своїй діяльності під час оперативної наради повідомив головний лікар екстреної медичної допомоги Роман Рудоквас.

Суть удосконалень полягає в тому, що віднині кожен виклик на екстрений випадок буде відслідковуватися у он-лайн режимі в колл-центрі, який знаходиться у Білій Церкві. Тобто, набираючи «103» ви автоматично потрапляєте до кол-центру, називаєте місто – Бровари, і черговий оператор, спілкуючись з вами, паралельно вже бачить де знаходиться найближча до вас карета «швидкої». Інформація відразу поступає на планшет бригади екстреної допомоги, вони сповіщають про те, що виклик прийнято і негайно виїжджають. В ідеалі, за 2 хвилин лікарі мають виїхати на допомогу. Але й це ще не все. Увесь шлях до пацієнта можна від слідкувати в режимі он-лайн, оператор бачить де знаходиться машина, з якою швидкістю рухається, де затрималася, через який час прибула на місце.

«У нас зараз місто Бровари та Броварський район обслуговує 7 бригад. Найбільшою проблемою залишається те, що люди досі не досить добре розуміють різницю між екстреною та невідкладною допомогою. Ми виїжджаємо на виклики, де людина не може самостійно дістатися до медичного закладу, це втрата свідомості, інсульт, інфаркт, падіння з висоти, ДТП та інші екстрені випадки. Невідкладна ж обслуговує пацієнтів з хронічними захворюваннями. Варто не забувати про те, що у екстрених випадках важлива не те що хвилина, а навіть секунда», - каже головний лікар екстреної допомоги Роман Рудоквас.

З самої назви має бути зрозуміло, що служба надає допомогу саме в екстрених станах та під час надзвичайних ситуацій. Недаремно екстрена ще називається медициною катастроф. За словами лікарів, до екстрених випадків зараховують: втрату свідомості, судоми, порушення дихання, раптові болі в серці, порушення серцевого ритму, блювотукров'ю, будь-які кровотечі (зовнішні і внутрішні), гострі болі в животі, гострі психічні порушення, ознаки гострих інфекційних захворювань, гострі травми, ураження струмом, утоплення, потрапляння сторонніх тіл в дихальні шляхи, порушення протікання вагітності, а також різні травми під час ДТП, обвалення, стихійного лиха, аварій на виробництві.

У той же час, до невідкладних (не екстрених) викликів відносять: підвищення температури, кашель, біль у горлі, тобто гострі ознаки ГРВІ та грипу. Головний біль, слабкість, запаморочення, болі в суглобах, попереку, підвищення артеріального тиску, больовий синдром у онкохворих, алкогольний, наркотичний стан, абстинентний синдром.

Якщо сімейні лікарі невідкладної допомоги, які прибули на виклик, діагностували стан пацієнта, як такий, що відноситься до екстрених випадків, вони негайно мають повідомити колегам з екстреної і підтримувати у стабільному стані людину до прибуття карети «швидкої» екстреної допомоги.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ