БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

1030-річчя Хрещення Русі: у Броварах відзначили знаменну подію

Важко у це повірити, але у цьому році Україна святкує вже 1030 річницю Хрещення Київської Русі. Це досить великий відрізок часу і хтозна, яким чином повернулась би наша історія, якби не ця знаменна подія, датована 988 роком.

Чому саме Християнство? За яким принципом і з якою метою Володимир Великий зробив такий вибір? Яким чином хрещення Русі вплинуло на освіту, науку, культуру і що далі?

Відповіді на ці та багато інших делікатних, а інколи й спірних запитань можна було почути під час Всеукраїнської науково-практичної конференції «Хрещення Київської Русі. 1030 років потому», яка відбулася у Броварах 15 травня у МКЦ «Прометей».

«Сьогодні у місті непересічна подія і сьогоднішня конференція – це можливість для кожного з присутніх безпосередньо поставити ті питання, які нас цікавлять, і відповіді на які ми досі не маємо. Особливо це важливо для молоді, яка будуватиме у майбутньому наше суспільство і обиратиме шлях, по якому йтиме наше майбутнє покоління», - зауважила заступник міського голови Лариса Виноградова.

Варто відмітити, що організатори заходу – Броварська міська рада та ГО «Духовність» - запросили на конференцію представників різних конфесій, аби кожен зміг об’єктивно показати дітям власний погляд на події 988 року. Кожен з ораторів – науковець чи то викладач історії у ВНЗ, тож не з чуток знає про те, що відбувалося 1030 років тому. Велика наукова робота передувала публічному виступу .

Першим з доповіддю на тему «Хрещення Київської Русі за творами митрополита Іларіона Огієнка і пресвітера Якова» виступив доктор церковно-історичних наук Київської Православної Богословської академії протоієрей Віталій Клос. Про вплив Хрещення на освіту, науку, культуру та цивілізаційний вибір Руси-України розповідав Андрій Коваль, кандидат історичних наук, історик І категорії історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка.

Далі – виступ Миколи Романюка, магістра, викладача історії Української баптистської теологічної семінарії про Хрещення та духовне відродження. Про Хрещення Русі і сьогодення учням доповідав професор Київської духовної академії, протоієрей Олексій Добош. Що далі чекає на Україну і які у неї перспективи розповідав доктор біблійного богослов’я, викладач Вищої Духовної Семінарії Найсвятішого Серця Ісуса (філіал Люблінського католицького Університету) отець Роман Лаба.

Цікаво, що така собі своєрідна виховна година для старшокласників, на якій за статистикою мали б усі спати, дійсно пройшла у досить жвавому ритмі. Діти уважно слухали, що їм розповідали, задавали питання, відповіді на які потім активно гуртом обговорювали. Окрім учнів, свої питання до риторів адресували також вчителі та священнослужителі, тож конференція справді була цікавою і пізнавальною.

По завершенню, доповідачі одноголосно порадили усім юнакам та дівчатам вивчати історію, адже люди, які не знають своєї історії, мають схильність до повторення помилок.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ