БРОВАРИ +5
НБУ USD 28.17

Ніколи знову…

9 травня – свято досить дискусійне у нинішній час. Однак, у той чи інший спосіб цей день відзначають у багатьох країнах світу.

 Не виключення і Україна, не виключення і наше місто. Традиційно у цей день, який нині відзначається як річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, максимум уваги та шани приділяється ветеранам. Сьогодні у Броварах учасників бойових дій Другої світової залишилося в живих 46 осіб. Звичайно, з огляду на вік та стан здоров’я участь у заходах взяли далеко не всі ветерани, але навіть коли з нами залишиться двоє-троє цих людей, варто їх вітати та шанувати.

pamiatiden4

Ранок 9 травня розпочався з традиційного покладання квітів до пам’ятників та пам’ятних знаків на території міста, а також до могил загиблих учасників АТО та Героя України Антоніни Дворянець на міському цвинтарі. Участь у церемонії покладання квітів взяли представники ветеранської організації міста, міський голова Ігор Сапожко та його заступники, учасники АТО, ветерани війни в Афганістані, депутати міської ради.

pamiatiden3

Опісля біля пам’ятника Загиблим броварчанам відбувся урочистий мітинг-реквієм, що розпочався з молебеню за жертвами війни та спільної молитви за мир, яку провели представники різних релігійних конфесій.

«Дорогі ветерани, воїни афганці, воїни-учасники антитерористичної операції, шановні броварчани! Сьогодні ми святкуємо 73-річницю перемоги над нацизмом. Щороку ми збираємося біля пам’ятника Загиблим броварчанам, і, на превеликий жаль, з кожним роком все більше і більше вільних стільців у почесному ветеранському ряду. Сьогодні поряд з нами,в Броварах проживає 46 ветеранів, які дали нам життя і світле майбутнє. Низький доземний уклін вам!», - зазначив у вітальному слові міський голова Ігор Сапожко.

pamiatiden5

Вітальні слова громаді міста також висловили ветеран Другої світової війни, полковник Хоменко Василь Порфирович, військовий комісар, полковник Володимир Ноженко, учасник бойових дій на Сході України, гвардії старший лейтенант Олексій Дудка. Під залпи почесної варти до підніжжя пам’ятника Загиблим броварчанам було покладено гірлянди пам’яті, а також квіти від представників влади та громади міста.

Святкування продовжилося в парку, де було накрито святкові столи для ветеранів, розгорнуто польову кухню, де усі бажаючі мали можливість скуштувати смачний борщ та кашу, приготовані, до речі, військовим кухарем, учасником АТО, Валентином Степановим.

pamiatiden1

«Хотілося б висловити велику вдячність підприємствам ресторанного бізнесу нашого міста, які з радістю відгукнулися на наше прохання допомогти в організації свята для наших шановних ветеранів. Це заклади «Тераса», «М'ясо у вогні», «Бібліотека», «У лісі», «Петровський бровар», а також неперевершеному військовому кухареві Валентину», - каже начальник управління економіки Микола Загуменний.

Але ж не тільки матеріальне важливо. З надзвичайним ентузіазмом сприйняли не тільки «винуватці» свята, але й усі присутні броварчани, можливість послухати мелодії та поспівати пісень воєнних років, а потім і за бажанням покружляти у вальсі під супровід Духового оркестру ГУ Національної поліції в Київській області. Потягом трьох годин музиканти цього колективу разом з Заслуженим артистом України, акордеоністом-віртуозом Ігорем Осипенком дарували своє мистецтво перш за все шановним ветеранам, у такий спосіб дякуючи за їх ратний подвиг, за подароване життя та виховання покоління справжніх патріотів.

pamiatiden

pamiatiden2

pamiatiden6

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ