БРОВАРИ -3
НБУ USD 27.71

«Київська Русь» : мужність, згуртованість, відвага

5 травня у Броварах на відзначення 4-ї річниці створення 11-го батальйону територіальної оборони «Київська Русь» зібралися бійці, а нині вже ветерани АТО з усієї Київщини. Людно та гамірно було у фойє міського культурного центру.

Чоловіки у військовій формі, їх дружини та діти, родини загиблих захисників… Звідусіль лунали радісні вигуки при зустрічі, обіймалися бойові побратими, щиро раділи можливості поспілкуватися з однополчанами. Виставка світлин, на яких навіки відкарбувалися моменти їх недавнього бойового минулого, викликала величезну цікавість. Дивилися, посміхалися, шукали себе та побратимів, а біля деяких фото на мить зупинялося серце і котилися сльози…

but112

but114

Трохи історії. У березні 2014 року у зв’язку з загрозою повномасштабної війни з Росією, у Олесандра Гуменюка та групи офіцерів з’явилася ідея формування батальйону територіальної оборони Кивської області. З цією ініціативою вони зверталися до Міноборони, генштабу, Київського обласного військкомату та навіть облдержадміністрації. 19 березня вважається датою заснування батальйону та створення основи його організаційного ядра, однак фактично його формування почалося тільки на початку травня. На той момент відбувалося різке загострення конфлікту та початок повномасштабної війни, яка передбачала високу ймовірність наступу російських військ на південь, тож на батальйон покладалися наступні завдання : охорона та оборона кордонів Київської області, важливих державних об’єктів та комунікацій, які знаходяться в зоні Київської області, забезпечення умов для розгортання військ, боротьба з диверсійними та іншими незаконно створеними озброєними формуваннями, а також допомога в охороні державного кордону. Згідно з директивою від 18 жовтня 2014 року, 11 й батальйон було переформовано в 11 окремий мотопіхотний батальйон «Київська Русь».

but116

Про ці та багато інших моментів згадували цього дня ветерани АТО. Офіційна частина розпочалася настановою та молебнем від настоятеля Парафії святої Великомучениці Варвари, капелана отця Романа: «Кожен з нас в своєму житті має пам’ятати що він є християнином, дитям свої нації, людиною, яка має нести в цей світ світло. Всі ми маємо дбати про свою домівку, всі ми є синами нашої рідної землі, а сьогодні у цій залі зібрався цвіт нації. І мені дуже прикро, що за свою свободу, за можливість ростити дітей, вирощувати хліб та жити під блакитним небом, ми мусимо зараз платити таку жахливу ціну – життями кращих представників української спільноти. Тож помолимося разом за упокій душ усіх полеглих побратимів…».

Привітали бійців батальону керуючий справами виконкому Костянтин Кузнєцов та голова Броварської районної ради Сергій Гришко. Дякували за ратний подвиг, бажали здоров’я та висловлювали сподівання на довгоочікуваний мир та спокій на нашій землі.

Командир батальону, полковник Олексій Савич нагородив грамотами волонтерів та членів родин загиблих військовослужбовців.

«Герої не вмирають, вони назавжди наших серцях, а кожен з вас назавжди став частиною нашої великої родини – 11-го батальону територіальної оборони «Київська Русь», - відзначив у промові полковник Савич.

Подарунком від Броварської громади стала концертна програма, якою і завершилися урочистості.

but11

but111

but115

but117

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ