БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

Чорнобильський вітер по душах мете…Чорнобильський пил на роки опадає…

Страшна трагедія, найбільша екологічна катастрофа ХХ століття, як лишень не називають цю сторінку української історії, яка вже 32 роки нагадує про себе.

І хоча роки спливають і все далі і далі від нас лишаються страшні квітневі події 1986 року, у душах і досі відчутний біль, у пам’яті ніколи не згаснуть спогади про ті вже далекі, але такі трагічні події.

chaes3

Вшанування 32 роковин аварії на ЧАЕС у Броварах розпочалося з проведення церемонії покладання квітів до пам’ятних знаків на території парку Перемога та біля міськвідділу поліції. Далі – традиційний мітинг-реквієм біля пам’ятника «Героям Чорнобиля», участь у якому взяли ліквідатори, ветерани-пожежні, члени родин-переселенців з зони відчуження, а також представники міської та районної влади.

Молебінь за жертвами Чорнобильської трагедії провели представники різних релігійних конфесій, в єдиному пориві об’єднавши молитви за душі героїв, що віддали своє життя, закривши власним тілом не тільки свої сімї, Україну, але й цілий світ…

«Ми в неоплатному боргу перед цими людьми. Аварія на ЧАЕС могла б стати масштабною світовою катастрофою, якби у вогнище палаючого реактора не кинулися прип’ятські пожежники та співробітники станції, жертвуючи собою, аби скувати масштаби катастрофи. Через кілька годин їх, спалених радіацією, заміняли інші…», - схвильовано говорила заступник міського голови Лариса Виноградова.

chaes1

Після хвилини мовчання Лариса Миколаївна спільно з керуючим справами виконкому Костянтином Кузнєцовим провели нагородження почесними грамотами, відзнаками та цінними подарунками від виконкому Броварської міської ради ветеранів-ліквідаторів. Нагородження відзнаками провели і представники Броварської районної ради та райдержадміністрації.

Офіційну частину неймовірними емоціями доповнили проникливі авторські вірші від поетеси Надії Кольцової та щемна мелодія пісні «Біда, біда» у виконанні дуету «Горлиця».

Вибух на ЧАЕС міг би стати останнім днем для України. Міг би, але не став. А все завдяки їм, горде і почесне ім’я яким – ЛІКВІДАТОРИ. Це сотні, тисячі, десятки тисяч людей, котрим вдалося вгамувати катастрофу і які подарували нам ще один шанс, шанс на життя. Довічна їм пам’ять і подяка!

chaes

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ