БРОВАРИ -3
НБУ USD 27.71

У Броварах підписано Меморандум щодо формування мережі інклюзивних центрів

11 квітня наше місто відвідало чимало поважних гостей, адже на базі Броварського Палацу творчості дітей та юнацтва було проведено підписання Меморандуму про співпрацю щодо формування мережі інклюзивно-ресурсних центрів на Київщині.

Документ було підписано з однієї сторони міськими головами, головами районних державних адміністрацій та районних рад, з іншої – губернатором Київщини Олександром Горганом. Особливого піднесеного настрою події надав той факт, що на захід завітала дружина Президента України Марина Порошенко.

poroshenkom8

Для першої леді було організовано коротку екскурсію Палацом творчості. Пані Марина поспілкувалася з вихованцями та педагогами закладу, з цікавістю розпитувала дітей про їх заняття та уподобання.

Офіційна частина зібрання відбулася у просторій актовій залі. З вітальним словом до присутніх звернувся Броварський міський голова Ігор Сапожко:

«Я вітаю усіх в місті Бровари і сподіваюся, що сьогоднішнє підписання меморандуму дасть поштовх на майбутнє створення не тільки інклюзивних центрів, але і робочих місць для людей з особливими потребами. Ми вже маємо чудовий приклад – відкриття пекарні «2103», де можуть професійно навчатися та працювати діти та молоді люди. Але хотілося б, щоб ми розуміли, що цю надважливу діяльність необхідно розвивати та примножувати. Тому дякую всім ще раз і сподіваюся, що підписання даного меморандуму дасть великий поштовх для розвитку нашої держави в цілому».

poroshenkom3

У місті Бровари сьогодні зареєстровано 657 дітей з с особливими освітніми потребами, з них 203 дитини займаються в міському центрі реабілітації, в загальноосвітніх школах разом зі своїми однолітками навчаються 277 дітей, в дошкільних закладах виховуються в умовах інклюзії 47 діток. «Сіалія», «Мозаїка» - це приватні школи, які спільно організували батьки та місцева влада, тут займається 65 дітей. Під час сьогоднішнього заходу гості змогли побачити яскравий приклад того, як діти з особливими потребами інтегруються в суспільне середовище в позашкільних закладах. Невеликий спектакль «Колобок», у якому грають нарівні з однолітками особливі дітки, викликав шквал емоцій та посмішки крізь сльози. Фінальну юні актори виконували всі разом, а зал стоячи аплодував дітям.

poroshenkom4

poroshenkom5

«Мені дуже сподобалося, я надзвичайно вражена тим, як педагоги змогли настільки влучно та правильно знайти шляхи до виховання таких діток. Я думаю, що той документ, який сьогодні було підписано стане підтвердженням тому, що кожен з нас на своєму місці зробить усе можливе у сприянні запровадженню нових та прогресивних підходів у роботі з «особливими» дітьми», - відзначила Марина Порошенко.

poroshenkom6

У свою чергу голова Київської обласної державної адміністрації Олександр Горган запевнив: «У 2018 році відповідно до Програми розвитку системи освіти Київщини на оснащення інклюзивно-ресурсних центрів буде виділено 37 млн. грн. з обласного бюджету».

Оскільки у Київській області прийнято рішення про створення у районах, містах та об’єднаних територіальних громадах 39 інклюзивно-ресурсних центрів та з метою формування дієвої мережі таких центрів, у ході зустрічі Марина Порошенко передала Олександру Горгану типові проекти ІРЦ (Інклюзивно-ресурсні центри), які розроблені Благодійним Фондом Порошенка у співпраці з міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ.

poroshenkom1

poroshenkom2

poroshenkom7

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ