БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Юні держслужбовці: як броварські учні у міській раді стажуються

У рамках угоди про співпрацю між Броварською міської радою та Радою дітей та учнівської молоді міста з 22 березня по 2 квітня учні шкіл проходять стажування відділах та управліннях виконкому міськради.

Таке стажування у нашому місті організовується вже другий рік поспіль і якщо у минулому році це було шестеро старшокласників, то цьогоріч їх кількість складає 30 чоловік.
«Минулого року був наш перший, такий собі пробний варіант і він вдався, діти були в захваті. Тож цього річ ми вирішили розширити стажування і взяти 30 учнів, до того ж бажаючих дійсно дуже багато», - зауважує координатор Ради дітей та учнівської молоді міста Ірина Шляхтиченко.
Участь у стажуванні беруть учні 7-11 класів. Вони мають спеціальну розписану погодинно програму стажування, відповідно до якої виконують поставлені завдання. Окрім того, кожен з підлітків має щоденник стажера, в якому у ході роботи він повинен відповісти на заздалегідь розроблені питання, а також нотувати якісь свої думки, ідеї, рекомендації стосовно роботи того чи іншого відділу, управління тощо (загалом у даній програмі задіяні близько 9 структурних підрозділів, а також деякі спецвідділи).
«Головне завдання даного стажування для учнів – познайомитися з роботою та, можливо, висунути план-проект співпраці. Тобто, як діти, лідери учнівського самоврядування, можуть брати участь в житті міста. До того ж, це насправді чудова можливість показати дітям механізм роботи зсередини, за що величезна вдячність Ігорю Васильовичу, який дав дітям цю можливість. Ми їм пояснили, що вони не просто йдуть дивитися на людей, і дивитися на їх робоче місце, вони повинні дізнатися, які посадові обов’язки мають держслужбовці, які обов’язки в їхніх секретарів, помічників, тобто подивитися, що люди реально роблять і безпосередньо долучитися до їхньої роботи», - говорить Ірина Шляхтиченко.
Стажування проходить неповний робочий день, оскільки для учнів це ще поки складно. Умовно існує дві зміни – з 8:00 по 12:00 і з 13:00 до 17:00.
У понеділок, 2 квітня, у малій залі міської ради планується проведення круглого столу - підсумків стажування лідерів учнівського самоврядування у виконавчому комітеті Броварської міської ради. Це буде, власне, діалог дітей і керівників структурних підрозділів про те, як діти бачать їхню роботу, а, можливо, й обговорення проектів співпраці.
Думки стажерів:
Олександра Карпець, учениця 10 класу ЗОШ № 6: «Я проходжу стажування в управлінні економіки. Це перший мій такий досвід і я під враженням. Нас знайомлять з роботою всього управління. Микола Васильович, начальник, постійно дає нам цінні настанови, які, я впевнена, обов’язково знадобляться у подальшому житті. До того ж, я не виключаю можливість, що в майбутньому працюватиму у цій сфері і цей досвід для мене насправді дуже цінний».
Інна Новошицька, учениця 10 класу СЗОШ № 7: «Я займаюся професійно танцями і мені завжди була близька сфера культури. Чесно кажучи, навіть не уявляла, що це може бути так складно. Зовні все видається простішим. І я, насправді, безмежно вдячна за таку чудову можливість. Нам не просто показали, яким чином організовується робота і хто які обов’язки має, нам дали можливість взяти безпосередню участь в організації заходів. Наприклад, для БебіБум фесту ми подали ідею створити зону для молоді, розробили повністю концепцію цієї зони і вона була прийнята, що дуже нас порадувало. Ще хотілося б поділитися враженнями від сесії міської ради. Раніше я сприймала це якось так, несерйозно, але насправді у депутатів дуже відповідальна робота. Почувши серйозні проблеми, які піднімалися на сесії, одразу виникали варіанти, як краще ці проблеми вирішити, що краще було б зробити. Цікаво було слухати, яким чином це вирішуватимуть у міськраді. Якщо наступного року стажування повториться, обов’язково піду».
Стажування це не тільки унікальна можливість перейняти досвід у працівників різних служб, відділів та управлінь, але й можливість здобути навички прийняття управлінських рішень, розвивати лідерські якості. До того ж, головне, що дітям це дійсно цікаво. Можливо, хтось саме з цих 30 молодих людей, енергійний та сповнений новими ідеями, долучиться у майбутньому до команди держслужбовців нашого міста.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ