БРОВАРИ +20
НБУ USD 28.31

МОЗ переходить на «цивілізовану модель» викликів лікарів додому

13 березня набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України № 157, котрим скасовується ряд форм первинної облікової документації.

Так, наказом Міністерства скасовані талони та звітність по диспансерному нагляду. Скасування в медичних закладах первинної ланки талонів пояснюють тим, що протягом десятиріч лікарі, медсестри та працівники реєстратури поліклінік та ЦПМСД вручну заповнювали документи, в яких немає практичної необхідності для сучасної охорони здоров’я.

До того ж за даними відомства, за роки Незалежності на заповнення деяких з них медичні працівники витратили не менш ніж 500 000 000 годин. На папір для цих талонів використали близько 2 000 000 дерев, або 5 000 гектарів лісу.

Скасування талонів стане кроком до переходу до електронних систем МІС та Е-Health. Щодо скасування диспансеризації (регулярного огляду здорових людей), то, відповідно до повідомлення, Україна переходить на модель регулярних скринінгових оглядів по групах ризику з середини року. Ця модель є традиційною для цивілізованих країн світу, адже надмірні радіологічні обстеження є небезпечними для пацієнтів, а значна кількість діагностичних обстежень і лабораторних досліджень призводить до накопичення помилкових результатів і подальшого непотрібного лікування.

Також МОЗ визнає студентів звичайними громадянами. Тобто відтепер у студентів замість «Медичної картки студента» буде звичайна амбулаторна карта. Як зазначено у повідомленні, з запуском реформи у містах, студенти, які там навчаються, зможуть обрати будь-якого сімейного лікаря або терапевта за місцем фактичного проживання, підписати з ним декларацію та отримувати всі послуги разом з будь-якими необхідними довідками щодо стану здоров‘я. Студентські поліклініки, які існують зараз, будуть конкурувати за пацієнтів на загальних умовах.

Окрім того, відповідно до наказу, медична карта дитини для вступу в школу та дитячий садок є відтепер непотрібною, а її форма – недійсною. Від батьків не мають права її вимагати, оскільки, згідно із повідомленням МОЗ, зберігання персональних медичних даних в навчальних закладах протирічить законодавству, адже вони не мають ліцензії на медичну практику. Усі дані про дитину мають зберігатися у лікаря, якого обрали її батьки, підписавши відповідну декларацію.

Ну і, що не менш важливо, МОЗ починає перехід на цивілізовану модель викликів лікарів додому. Тобто, з 13 березня 2018 року в Україні скасовується «Книга запису викликів лікарів додому». Що це, власне, означає? А це означає, що якщо раніше пацієнт та лікар спілкувались, так би мовити, через реєстратуру, то відтепер вони зможуть отримати доступ один до одного безпосередньо по телефону. Лікар не буде зобов’язаним звітувати про відвідування усіх пацієнтів, які повідомили реєстратуру. Тепер пацієнт та лікар будуть разом приймати рішення про необхідність візиту додому.

Усе звітування про прийоми, проведені лікарем зводиться до 4 цифр в день: загальна кількість звернень дорослих і дітей та кількість відвідувань дорослих та дітей вдома. Ці відомості фіксуватимуться у втричі скороченій формі 039/о.

Як зазначено в офіційному документі, в цілому даний наказ дасть можливість значно зменшити паперове навантаження на лікарів, що в свою чергу сприятиме побудові пацієнтоорієнтованої системи охорони здоров’я.

«Це та ситуація, коли ми інвестуємо в лікаря, щоб у підсумку виграв пацієнт. Адже замість заповнення давно нікому непотрібних форм та звітів, лікарі нарешті матимуть змогу приділити час пацієнтам та навчанню», - зазначено у повідомленні.

Проте, як повідомив під час оперативної наради головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, у Броварах до такої системи йтимуть поступово: «Ми прийняли рішення, що даний наказ будемо вводити в дію поступово, адже ми розуміємо, що наразі далеко не в кожної людини є мобільний телефон сімейного лікаря. Тож поки розпочнеться приписна компанія «Обери свого лікаря», яка триватиме до літа. І лише тоді, коли кожен обере собі свого лікаря, і обміняється з ним номерами телефонів, ми відмінимо стару форму журналу виклику лікаря додому».

Тож поки, як зауважив Ігор Кравцов, медзаклади працюватимуть у звичайному режимі.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

Середа, 09 вересня 2020, 14:18
Понеділок, 14 вересня 2020, 11:29
Понеділок, 21 вересня 2020, 16:08

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ