БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

Ювілейний 2018: Центру нейрохірургії виповнилося 10 років

У четвер, 15 березня, в актовій залі Броварської ЦРЛ завідувач нейрохірургічного відділення Сергій Борзенков провів для своїх колег лекцію-конференцію.

Це досить незвична зустріч, котру до речі, відомий лікар організував чи не вперше за майже 25 років стажу. Приводом для цього став 2018 рік, адже він для центру нейрохірургії Броварської ЦРЛ є ювілейним, десятим від дня заснування.

Про золоті руки Сергія Борзенкова знають тисячі людей, але мало хто задумується, який непростий шлях довелося йому пройти, аби створити цей центр, аби нарешті вся необхідна апаратура з’явилася у відділенні нейрохірургії. Хоча, як зізнається завідувач центру, деякі пацієнти досі не знають про існування такого спеціалізованого відділення у нашому місті та дуже дивуються рівню місцевих нейрохірургів.

У своїй лекції Сергій Борзенков розповідав про те, як створювався нейрохірургічний центр, наскільки він є необхідним, проте, мабуть, чи не найцікавішою виявилася частина, де були наведені найрізноманітніші випадки за його лікарської практики.

Однією з головних гостей на заході стала Наталя Свиридова, завідувач кафедри неврології і рефлексотерапії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика. Її співдоповідь, мабуть, стала і головною «родзинкою», адже науковець прийшла з надзвичайно цікавим матеріалом: «Мені хотілося б підняти тему інсульту, котрий за статистикою на 2018 рік серед усіх причин смерті займає 5 місце».

Чесно зізнатися, доповідь на тему «Ішемічний інсульт: діагностика та стратегії лікування у 2018 році» стала неймовірно цікавою навіть для такого дилетанта, як я. Наталя Свиридова поділилася неймовірними світовими відкриттями в даній сфері, чим дійсно порадувала усіх присутніх. Варто відмітити, що гостя зі столиці також зауважила на справді достойних умовах праці БЦРЛ: «У вашій поліклініці чудові умови. У ній насправді приємно знаходитися. Все нове і красиве, скрізь чистенько так. У Києві, мабуть, таких і немає».

Зі словами вітання до учасників заходу звернулася і заступник міського голови з гуманітарних питань Лариса Виноградова: «Дякую вам за той титанічний труд, який ви робите щодня, зранку до ночі, та й вночі, власне. Адже це тисячі врятованих життів. І навіть якщо у когось і виникають якісь опозиційні думки, то це доти, доки людині безпосередньо не знадобиться ваша допомога. Насправді ми без лікарів ні на крок. Тож бажаю, аби вашу роботу цінували і були вам вдячні».

Насамкінець організатор семінару Сергій Борзенков зауважив, що такі зустрічі є надзвичайно плідними у плані передачі досвіду та набуття нових знань, тому мають право на те, щоб стати традиційними.

neiroh1

neiroh

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ