БРОВАРИ +11
НБУ USD 27.76

Забруднювачі екології будуть платити більше

Постійні засмічення та, як наслідок, пориви колекторів стають причиною виливу на поверхню стоків, у складі яких – шкідливі та небезпечні для життя та довкілля речовини, що можуть різко погіршити санітарно-епідеміологічну ситуацію як даної території, так і населеного пункту чи навіть цілого регіону.

З 2 лютого поточного року набирають чинності  Правила приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, а також Порядок визначення розміру плати за понаднормативні скиди стічних вод. Як стверджують законотворчі, дані Правила покликані уберегти українців та природне середовище від масштабних екологічних катастроф, зберегти здоров’я та життя людей, а також забезпечити захист персоналу та обладнання, які працюють на очисних спорудах.

«На жаль, дуже часто підприємства різних галузей промисловості скидають у каналізацію жири, відпрацьовані нафтопродукти, сміття, грунт, абразивні порошки, гіпс, вапно, пісок, металеву та пластмасову стружку, смоли, мазут, речовини з небезпечними бактеріальними, вірусними , токсичними забрудненнями, що іноді призводить до зупинки роботи каналізаційних насосних станцій. Великою загрозою є залпові скиди, які відбуваються в основному вночі, їх важко відстежити і саме вони значною мірою руйнують систему», - каже директор КП «Броваритепловодоенергія» Василь Андрєєв.

Вищеозначені правила вводять нові поняття «стічна вода технологічного походження», «арбітражна проба», замість терміну «умови на скид» вводиться поняття «вимоги до скиду стічних вод». Також вони визначають допустиму концентрацію забруднюючих речовин, що можуть скидатися в систему централізованого водовідведення, врегульовують серед іншого питання відбору проб та документальне оформлення даного процесу, умови скиду та порядок оплати стічних вод. Допустимі величини показників якості стічних вод приведено Правилами у відповідність до вимог стандартів Євросоюзу.

«На підставі загальнодержавних розробляються місцеві Правила приймання стічних вод, які затверджуються органами місцевого самоврядування та враховують місцеві особливості приймання та очищення стоків. На даний час розробляється проект Правил саме для нашого міста, з урахуванням специфіки підприємств, а також нашої системи водовідведення», - інформує керівник «Тепломережі».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ