БРОВАРИ +3
НБУ USD 28.47

Ювілейна виставка «МікроМодель-2018»

Доки біля міського культурного центру «Прометей» вирувало свято «Зустрічі зими з весною», у просторому фойє МКЦ з самого ранку зосереджено та неголосно перемовлялися юнаки та дорослі чоловіки, розставляючи на столах мініатюрні копії танків, есмінців, літаків, космічних кораблів.

Саме так розпочалася підготовка до відкриття Міжрегіональної виставки-конкурсу з історико-технічного стендового моделювання «МікроМодель-2018». Цьогорічний захід було присвячено 90-річчю Руху юних техніків України.

microm1

 

Перша в Україні дитяча технічна станція була заснована у Києві в 1927 році. Відтоді і починається відлік часу руху юних техніків, метою якого було національно-патріотичне виховання дітей та учнівської молоді, популяризації моделізму, як виду технічної творчості, організації змістовного дозвілля, пошуку та підтримки технічно обдарованих дітей, стимулювання їх інтелектуального та духовного розвитку.

До речі, цьогоріч і сам конкурс був ювілейним – 25-м, адже перша такого роду виставка пройшла у Броварах у далекому 1993 році, а сьогодні до нашого міста завітало 169 моделістів, які широко представили чи не всю географію країни - Одесу, Харків, Полтаву, Суми, Чернігів, Житомир, Хмельницький, Черкаси, Кіровоград, Волинь, Дніпро, Київська область та міста Київ та Бровари. Незмінним ініціатором та організатором проведення такого масштабного заходу виступають Клуб військово-історичної мініатюри «Десна» Центру позашкільної освіти Броварського навчально-виховного об’єднання та міське управління освіти та науки.

microm5

 

На розгляд компетентного журі та численних відвідувачів і поціновувачів непростого мистецтва мікромоделювання, було представлено 850 моделей за різноманітними номінаціями: авіація, авто техніка, бронетехніка, залізничний транспорт, фігури, флот, паперові моделі, космос, фентезі, діорами та віньєтки.

Під час короткої церемонії відкриття, учасників виставки щиро вітали перший директор міської станції юних техніків Віталій Ткачук, перший керівник гуртка стендового моделювання Валерій Мороз та нинішній керівник, голова оргкомітету конкурсу Олександр Маєвський.

«Я щиро тішуся від того, що справа, яку було розпочато в далекі 90-ті роки, нині не просто зберігається, але й розширюється та процвітає завдяки ентузіазму та енергії наших керівників гуртків, завдяки підтримці з боку міської влади, завдяки старанню батьків, які підтримують своїх дітей у захопленні моделізмом, і , звичайно, завдяки творчому потенціалу наших талановитих дітей», - сказав у вітальному слові Віталій Ткачук.

Виставка-конкурс функціонувала у «Прометеї» протягом двох днів, а на урочистому закритті усі конкурсанти отримали подарунки, відзнаки та грамоти від організаторів та спонсорів конкурсу – провідних вітчизняних виробників модельної продукції.

microm

microm2

microm3

microm4

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Найбільш популярні

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
Понеділок, 09 листопада 2020, 14:40

Останні статті

П’ятниця, 27 листопада 2020, 14:39
П’ятниця, 20 листопада 2020, 11:59

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ