БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

Особливе мистецтво особливих дітей

Недарма говорять, що будь-яка творчість – це в першу чергу самовираження. Підтвердженням цього стала презентація робіт дітей з особливими потребами, котру представили у п’ятницю, 16 лютого,  у Броварському краєзнавчому музеї.

Такого роду виставка проводиться у нашому місті вперше. Як зізнається одна з організаторів цієї виставки Оксана Самойленко, вивчаючи особливості арт-терапії, вона зрозуміла, наскільки це корисно для таких особливих діток: «Я сама мама, мама дитини з аутизмом. І я, як ніхто інший розумію і знаю, що ці малюнки допомагають діткам, котрим складно спілкуватися, висловлювати свої думки. Деколи для них це дійсно єдиний спосіб спілкування. У цих малюнках усі їх емоції, почуття і переживання».

Усього на виставці було представлено близько 18 картин. На багатьох з них, окрім підпису, були й фото авторів. Здається, будучи навіть абсолютно далеким від мистецтва, після перегляду цих робіт починаєш усвідомлювати усю його цінність.

Після вітальних слів гостей вихованці музичної школи презентували присутнім на вернісажі  свої музичні номери:  почали з класики, котру продовжили народні пісні.

На виставці прозвучала одна по-справжньому мудра думка. Дослівно, звісно, навряд вдасться пригадати, але суть її полягала у тому, що насправді нам потрібно навчитися сприймати цих дітей правильно, такими, якими вони є. По суті це ми повинні сприймати себе, як не зовсім повноцінних по відношенню до цих діток, а не вони по відношенню до нас. Їм це не потрібно. Вони більш усвідомлені, ніж ми, і головне, що їм комфортно так. То чому ж ми тягнемо їх до себе, якщо ми самі повинні тягнутися до них. І ця виставка показує саме той момент, що ці діти неймовірно глибокі і вони заслуговують на нашу повагу.

hochart4

hochart3

hochart1

hochart2

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ