БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

«Доступні ліки»: коли броварчани зможуть отримувати безкоштовні медпрепарати

Програму «Доступні ліки» Уряд розпочав ще у квітні 2017 року. Саме завдяки їй пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою чи діабетом ІІ типу мають змогу отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою.

Наразі ж броварчан хвилює питання, чому і у лютому місяці нового року програма досі не функціонує. Натомість Ігор Кравцов, головний лікар Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги, заспокоює, мовляв вся справа у коштах, які ось-ось мають надійти.

«У 2018 році ми поки очікуємо кошти. Мова йде про 2 млн. 600 тис. грн., які держава виділила для нашого міста. Як тільки вони поступлять на наш рахунок, ми запустимо процес», - запевняє Ігор Кравцов.

Нагадаємо, що на даний момент реєстр лікарських засобів, що входять до програми реімбурсації (відшкодування вартості ліків державою), налічує 198 препаратів, 32 з яких для пацієнтів є безкоштовними. Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини і прийти до аптеки, що бере участь у програмі (минулого року у Броварах таких аптек було 6).

Також зазначимо, що програму отримання безкоштовних ліків або медпрепаратів із невеликою доплатою "Доступні ліки" у 2018 році обіцяють розширити ще для 3  видів захворювань. За цією програмою можна буде отримати також ліки для лікування виразки і хронічних гастроентерологічних патологій, депресивних станів та анемії вагітних у першому триместрі. До того ж у проекті постанови передбачено додати ще по одній дієвій речовині для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями та діабетом ІІ типу – "Лозартан" і "Глібенкламід".

Важливо: Принагідно головний лікар БЦПМСД Ігор Кравцов закликає броварчан робити щеплення АДС від дифтерії і правця. Він зазначив, що за необхідності лікарі можуть виїжджати і на місця: «Вакцина у нас є і якщо підприємства, наприклад, захочуть, аби не переривався робочий процес, ми без проблем можемо виїхати на місце. Головне, аби нам надали відповідне приміщення з відповідними умовами».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ