БРОВАРИ +8
НБУ USD 27.96

До лікаря – без черг та нервування

Якщо у більшості населених пунктах  України ще тільки починають розробляти систему інформатизації поліклінічних закладів, медики Черкас та Броварів  можуть з гордістю сказати – ми це зробили!

26 січня у амбулаторії сімейної медицини №2, що на бульварі Незалежності, відбулася презентація інформатизації мережі поліклінічних закладів первинної медицини. Вперше на Київщині, у Броварах втілено в життя проект інформатизації амбулаторій сімейної медицини.

amb

«Від оголошення торгів на обладнання до сьогоднішнього дня, коли система вже працює у практичному робочому режимі, пройшло трохи більше року. За цей час всі амбулаторії Центру первинної медико-санітарної допомоги, а їх й нас 6, обладнано сучасною технікою, встановлено потужне програмне  забезпечення, кожна амбулаторія підключена до мережі інтернет, персонал пройшов навчання і на сьогодні кожен з сімейних лікарів вже працює у новому форматі документування звернень пацієнтів», - розповідає головний лікар ЦПМСД Ігор Кравцов.

 Ця діяльність  фактично здійснює  революцію у медичній галузі нашого міста, яка залишалася довгі роки,  атавізмом радянських часів. Наразі ж маємо автоматизацію надання медичних послуг на всіх рівнях. Починаючи від запису пацієнта на прийом і аж до централізованого обліку медикаментів та планування їх закупівель. За допомогою нововведень підвищиться  контроль за ефективністю та якістю роботи лікарів.

Раніше схожі ІТ-технології були доступні тільки у дорогих приватних клініках мегаполісів - Києва, Одеси та Харкова. Однак, відтепер і в Броварах  новітні технології дозволять заощадити гроші платників податків та поліпшити здоров’я містян. Оскільки, значно легше попередити захворювання через ефективну систему надання первинної медичної допомоги, аніж лікувати задавнену проблему. На черзі поглиблення інформатизації та впровадження сервісу запису пацієнтів на прийом до лікаря через Інтернет.

Інформаційну систему розгорнула та впровадила вітчизняна медична компанія «АЛТ Україна ЛТД» спільно із Міністерством охорони здоров’я України.

Присутні на презентації гості – директор департаменту охорони здоров’я Київської облдержадміністрації Алла Арешкович та головні лікарі Центрів первинної медицини міст Київщини високо оцінили пророблену роботу.

«Ми готові підтримувати та розвивати ваші ініціативи, адже судячи з усього побаченого, Бровари знову можна ставити у приклад. Далі варто продовжувати та поглиблювати роботу в напрямку інформатизації медичних закладів, зокрема, вводити в систему електронний обіг лікарняних листів», - каже Алла Арешкович.

amb2

Отож, відтепер на прийом до свого сімейного лікаря можна записатися не тільки у телефонному режимі, але й через мережу інтернет. Єдине, що для цього потрібно – зареєструватися у власному «кабінеті», де буде відображено усю необхідну інформацію. Наразі активно створюється електронна база пацієнтів та доопрацьовуються певні технічні моменти, однак медики запевняють – з квітня мережа працюватиме «як годинник».

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ