БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Інсулін – безкоштовно

На жаль, захворюваність населення на цукровий діабет останніми роками стрімко зростає. Цукровий діабет спричиняє багато ускладнень та значно погіршує перебіг інших захворювань, що може призвести до летальних випадків.

Зростає кількість людей, що страждають на цю хворобу, підвищується і загроза суспільному здоров’ю. Сьогодні цукровий діабет, разом з онкологією, включено до переліку суспільно-небезпечних захворювань.

Лікування будь-якого недугу, як правило, справа не дешева, а якщо мова йде про постійне застосування медпрепаратів, то іноді і взагалі не підйомна для хворих та їх родин. Найважчу категорію хворих на цукровий діабет становлять інсулінозалежні, яким приймати препарат потрібно по життєвих показниках. Саме для них існують певні програми по наданню інсуліну безкоштовно.

На сьогодні статистика, на жаль, невтішна – тільки у Броварах таких хворих  584 особи, у районі – ще 223 хворих, у Калитянській ОТГ – 72, у Димерській ОТГ – 89 осіб. Річна очікувана потреба інсулінів  у коштах становить 4 млн.180  тис. грн., по місту Бровари – 2 млн. 406 тис. грн.

«За останнє десятиліття вартість інсулінів, які безкоштовно отримують жителі Броварів та району, зросла з 400 тис.грн. у 2008 році до 4 млн. грн. у 2017 році. До 2017 року хворі отримували препарати інсулінової групи за рахунок закупівель, що здійснювалися за державні кошти на обласному рівні і аптека центральної районної лікарні отримувала інсулін згідно заявок БЦРЛ», - каже заступник головного лікаря БЦРЛ з економічних питань Тетяна Щербак.

Однак, у 2017 році систему закупівель інсулінів було змінено. Субвенцію з держбюджету виділено не в повному обсязі, тому додатково витрати переведено на районний та міський рівень. Розпорядником коштів визначено Броварську ЦРЛ. З «запасів» минулого року хворі отримали інсулін на січень та лютий поточного року, однак субвенція з держбюджету на 2018 рік поки що не надана загалі, а інсулінозалежні хворі потребують ліки негайно.

З метою безперервного забезпечення інсулінозалежних життєво-необхідними препаратами на черговому засіданні виконкому 23 січня було схвалено Програму «Забезпечення безкоштовними інсулінами інсулінозалежних жителів міста Бровари на 2018 рік». Програма вступить у дію після затвердження на черговій сесії міської ради.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ