БРОВАРИ +6
НБУ USD 28.01

Доочищена вода може бути небезпечною

Спалах гепатиту «А» у Миколаєві, де близько 40 осіб захворіли або мають підозру на захворюваність даним вірусом, спонукає санітарно-епідеміологічні служби прийти у повну «бойову» готовність.

Як повідомив під час чергової оперативної наради завідуючий Броварського районного відділу лабораторних досліджень Віталій Прокопенко, 4 січня з’явилася інформація про те, що вірогідною причиною спалаху гепатиту А у Миколаєві може бути споживання доочищеної води, яку населення купує у пунктах розливу води. У Броварах теж досить велика кількість - близько 7-8 таких пунктів, де за копійки можна придбати доочищену воду, яку броварчани активно використовують для приготування їжі.

«Хоча наше місто є благополучним по гепатиту, згідно статистики за минулий рік зафіксовано усього 9 не пов’язаних між собою випадків захворювання, ми повинні бути готові до будь-якого розвитку ситуації. На жаль, у зв’язку з мораторієм, ми не маємо права проводити повноцінні перевірки даних точок продажу, але контроль все-таки існує. На сьогодні у Броварах не зафіксовано відхилень від нормативів», - запевняє Віталій Прокопенко.

Однак, і керівник лабораторії, і очільник управління Держспоживслужби Володимир Ситюк висловили занепокоєність безконтрольним збільшенням точок продажу даної продукції. У зв’язку з ситуацією, що склалася в Миколаєві та з метою контролю за станом доочищеної води, що реалізується на території міста, заступник  міського голови Григорій Голубовський, який головував на оперативній нараді, надав доручення негайно створити розпорядження на підставі якого буде створено відповідну комісію та перевірено усі точки продажу води.

Окрім того, лікарі застерігають – навіть якщо ви постійно користуєтеся доочищеною водою, при найменших відхиленнях від звичного смаку чи при появі незрозумілого осаду, варто відмовитися від споживання такої води та звернутися у відповідні інстанції для проведення аналізу води, яку використовує ваша родина. Будьте пильні та здорові!

Коментарі   

0 # Вячеслав 09.01.2018, 16:38
Надо установить график переодичности проверок или обязать хозяев чтобы они вывешивали отчет когда была проверка и когда будет следующая
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні статті

П’ятниця, 16 квітня 2021, 10:31
Четвер, 15 квітня 2021, 15:19

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ