БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Не щеплений – сиди вдома!

Зимова пора приходить не тільки з морозами та сніговими заметами, але й, на жаль, у цей період значно підвищується кількість людей, що хворіють на простудні, та й не тільки, захворювання.

За інформацією головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Ігоря Кравцова, за минулий тиждень спостерігається різкий стрибок кількості зареєстрованих пневмоній.

«З 8 по 14 грудня нами зареєстровано 28 пневмоній, з них 13 дітей, 7 госпіталізовано, 15 дорослих, 3 госпіталізовано. І це тільки ті пацієнти, які звернулися до нас на прийом. Невиявлених може бути набагато більше. Тому у нас велике прохання до усіх керівників закладів та установ – якщо ви бачите, що людина хвора, негайно відправляйте до лікаря, не чекайте, доки у вас захворіє увесь колектив», - звернувся Ігор Кравцов до керівників структурних підрозділів та служб виконкому на оперативній нараді.

Ще одне не менш важливе питання – вакцинація дітей у дитячих дошкільних закладах.

Згідно ст. 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» профілактичні щеплення проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця, туберкульозу є обов'язковими і включаються до календаря щеплень.

«Особливо нас зараз турбує кір, оскільки вже маємо близько 80 випадків захворювання на цю небезпечну інфекцію у наших найближчих сусідів – у Борисполі. Взагалі згідно статистичних даних, спалахи кору спостерігаються кожні 5-6 років. Минулий спалах був зафіксований у 2012 році, тому саме зараз ми маємо всі передумови для того, щоб очікувати спалах цієї хвороби по всій Україні», - каже головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов.

У зв’язку з ситуацією, що складається, міським головою надано доручення управлінню освіти та науки спільно з первинною медициною розробити та відсьогодні ввести в дію наказ, згідно якого діти, що не мають відповідних щеплень, до дитячих навчальних закладів прийматися не будуть.

«Є закон, який ми - і лікарі, і батьки, і керівники ДНЗ – повинні виконувати. Якщо батьки вважають, що вони мають право порушувати закон, то нехай це буде на їх совісті, але якщо ми дбаємо про інфекційне благополуччя усього міста, не щеплених дітей у садочки приймати категорично не можна», - вважає головний лікар первинної медицини. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ