БРОВАРИ +10
НБУ USD 27.96

І батькам іноді варто читати казки…

Використання літературних творів видатного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського у роботі з малечею та школярами – не новина, а от яким чином можна використовувати його оповідання та казки для виховання батьків, можна було почути під час науково-практичного семінару, який так і називався «Використання літературних творів В.О.Сухомлинського в роботі з батьками».

14 листопада цей захід було проведено на базі ДНЗ «Ялинка», який носить ім’я педагога.

«Іноді нічого не потрібно говорити і пояснювати на батьківських зборах. Варто просто прочитати казку або оповідання Сухомлинського і дати батькам осмислити почуте. Запевняю вас, ті, кого мораль даного твору безпосередньо стосується, відразу розуміють, про що йдеться», - ділиться досвідом директор ДНЗ «Ялинка» Тетяна Тоцька.

Семінар у дитячому садочку – це завжди тепла та невимушена атмосфера, це безпосередні дитячі запитання та неймовірні емоції від театралізованого дійства, яке обов’язково готують вихованці разом зі своїми педагогами-вихователями. Цього разу семінар розпочався з перегляду літературно-музичної композиції за оповіданнями В.О.Сухомлинського «Блакитні журавлі» та «Чорнобривці». Юні «ялинчата» були настільки переконливими та щирими, що більшість гостей не змогли стримати сліз.

dnz1

Зворушливий початок семінару налаштував присутніх на довірливу розмову. Саме так – на прикладах з власного педагогічного досвіду, з залученням унікальних фото та відеоматеріалів з архівів  В.О. Сухомлинського та власного «Ялинки» - побудувала свою доповідь на тему «Використання літературних творів В.О.Сухомлинського в роботі з батьками».

Продовженням робочої частини семінару стала презентація методичного посібника «Батьківська школа педагогічної майстерності за В.О.Сухомлинським», напрацювань педагогічного колективу ДНЗ «Як ми залучаємо батьків до участі в освітній діяльності» та відеоматеріалів «Я розповім вам казку…».

dnz2

«На щастя, я тут вже втретє. Чому на щастя, бо там де душа, де професійність, де  відчуття особистісне присутні, то там отримуємо і прекрасний результат. Це саме те, що ми сьогодні побачили. Діти талановиті, розкуті, вихователі взагалі чудо, директор закладу – не просто керівник, а повноцінний член колективу, який може і пораду дати, і правильно сформулювати проблематику  та направити подальші дії педагогів у вірному напрямку. І тільки там, де є таке надзвичайне взаєморозуміння і буде ось такий чудовий результат», -  підсумувала враження від семінару Ніна Омельяненко, шеф-редактор управлінських видань MCFR Освіта, голова правління ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти».

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ