БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

У Броварах схвалили нову програму організації громадських робіт

«Проблема безробіття залишається однією з найактуальніших на території нашого міста. Наявна кількість вакансій неспроможна повністю задовольнити попит бажаючих знайти роботу. Одним з важливих заходів для пом’якшення напруженості на ринку праці є залучення громадян до громадських робіт та інших робіт тимчасового характеру.

Такі роботи забезпечують додаткову соціальну підтримку та тимчасову зайнятість осіб, які шукають роботу». Так написано у Програмі організації громадських та інших робіт тимчасового характеру у місті Бровари на 2018-2022 роки, яку наразі вже передано для подальшого розгляду на сесії міської ради. Що готує нова програма і які зміни у порівнянні з минулим роком відчують безробітні броварчани читайте далі.

Громадські роботи: хто має право працювати і чим відрізняються від тимчасових

Як ви вже зрозуміли, існує два види робіт: громадські і тимчасові. І ті, і ті є обмеженими у часі і не вимагають якихось спеціальних кваліфікаційних навичок. Але коли мова йде про бюджетне фінансування, то тимчасові роботи оплачуються за рахунок підприємств, а громадські (якщо говорити про роботи, що стосуються комунальних служб) фінансуються за рахунок місцевих бюджетів та фонду соціального страхування. Відповідно останні стосуються лише безробітних. На тимчасові роботи у свою чергу може йти будь-яка людина, котра шукає підробіток.

Щодо заробітної плати, якщо мова йде, припустимо, про якусь комерційну структуру, то вона визначається відповідно до діючих цін на ринку праці. А якщо це громадські роботи, то вона дорівнює мінімальній заробітній платі, тобто 3200 грн.

У яких випадках безробітний має право відмовитись від роботи

Відмовитись від пропонованої роботи людина має право у будь-якому випадку. Інше питання, які санкції це за собою потягне. Як розповідає Максим Вітер, директор Броварського міськрайонного базового центру зайнятості, якщо людина відмовляється через поганий стан здоров’я, або ж по причині, що робота є для неї непідходящою, у цьому немає нічого страшного. Якщо ж людина відмовляється без якоїсь поважної причини, наслідки цього можуть бути невтішні.

«Насамперед ми пропонуємо підходящу для людини роботу, у тому числі це стосується і громадських робіт. А підходящою вона вважається відповідно до її освіти, попередньої роботи і попередньої заробітної плати. Тобто людина вправі відмовитися, якщо наприклад раніше вона працювала у банку і отримувала умовно кажучи 70 тис. грн, а тут їй пропонують подвір’я підмітати. Звісно, це неправильно. Якщо ж робота є безперечно підходящою, а людина відмовляється від неї без якихось поважних причин, у такому разі це обов’язково потягне за собою певні санкції: починаючи від зменшення допомоги на певний період і закінчуючи повним припиненням її виплати. Тобто людина може взагалі втратити статус безробітного», - зазначає Максим Вітер.

Нова програма у порівнянні з програмою  2017 року

Порівняно з програмою 2017 року у новій додано виконавців робіт. Що це означає? Якщо раніше виконавцями громадських робіт були лише житлово-експлуатаційні контори (ЖЕКи), КП «Бровари-Благоустрій» та Управління соцзахисту, то у новій програмі пропонують до існуючого списку додати усі підрозділи міськвиконкому, аби значно розширити перелік робіт.

«У Європі громадськими роботами вважаються будь-які роботи, в яких існує потреба муніципалітету. Тобто це може бути і впорядкування документів, і якісь організаційні роботи, і роботи пов’язані безпосередньо з упорядкуванням, будівництвом тощо. Програма, яка існувала у нас до 2017 року, включала здебільшого роботи, які мають соціально важливе значення і стосуються благоустрою міста. Тобто, наприклад, підмітання, прибирання сміття. Але досвід нашої роботи у 2017 році показав, що бувають такі моменти, коли якась служба виконкому потребує термінового, але обмеженого в часі збільшення кількості працівників. І вирішення цієї проблеми за рахунок безробітних це дійсно необхідна і дієва практика», - додає Максим Вітер.

Взагалі ринок праці на сьогоднішній день вимагає дуже великої кількості робітничих професій, в тому числі і кваліфікованих. А такої кількості адміністративних професій, як наприклад юристів, економістів, він не потребує. Через це складається ситуація, коли ці люди часто затримуються у статусі безробітного. Тому дана форма роботи - громадські роботи – дійсно допомагає, за рахунок коштів фонду соцстрахування та коштів місцевого бюджету, надати цим людям хоча й тимчасову, але все ж необхідну підтримку. Отже ідея з приводу розширення списку робіт у новій програмі дійсно хороша. Тепер головне, аби програму затвердили.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ