БРОВАРИ +14
НБУ USD 27.98

Ціна життя – шість хвилин та необхідні навички

Шість хвилин – саме стільки часу має рятувальник для того, щоб повернути людину до життя. Далі - неминучі зміни, які навіть за умови реанімації та повернення до активної діяльності,  впливатимуть на стан здоров’я та самопочуття.

І саме від вміння швидко, а головне – грамотно  надати першу допомогу до приїзду карети екстреної допомоги, залежить як життя, так і подальше самопочуття постраждалої людини.3 листопада у малій залі адмінбудівлі відбулися навчання для керівників навчальних закладів міста, під час яких фахівці Червоного Хреста не тільки нагадали вже давно відомі прийоми надання першої допомоги, але й розповіли багато корисного та необхідного, що мають знати не тільки педагоги, але й кожний пересічний.

medpomow2

«Якщо я бачу людину, яка лежить на вулиці, мені байдуже – чи то бомж, чи наркоман, чи особа в стані алкогольного сп’яніння, я перш за все бачу перед собою людину, яка потребує негайної допомоги. Ось в тому і мета отримання таких знань – допомога тим, кому це життєво-необхідно», - каже Віктор Юров – командир загону швидкого реагування первинної допомоги Київської обласної організації Червоного Хреста України.

Віктор здобував знання у  Харківській  медичній академії по напрямку медицина катастроф, зараз активно передає свої напрацювання та досвід у рамках волонтерської діяльності при Товаристві Червоного Хреста України.

«Протягом декількох років проводили навчання тільки для школярів 4-11 класів. Статистика тільки минулого року – понад 750 дітей прослухали наші лекції. Проводимо, де запрошують. Поки що тільки по Броварам, на волонтерських засадах, просто ділюся знаннями, якими володію. У грудні у нас в Броварах відкривається навчальний центр, там буде і медико-соціальна служба,де можна буде пройти 12-годинне навчання з отриманням сертифіката від Червоного Хреста», - каже Віктор Юров.

medpomow3

На дві години, а саме стільки проходило навчання, поважні директори шкіл перетворилися на старанних студентів, які уважно слухали та ретельно записували кожну пораду Віктора та його помічниці Світлани Дворнік. Перша допомога при стенокардії,  інсультах, інфарктах, пораненнях, ураженні струмом та інших випадках, коли відлік часу йде на секунди, практичні поради щодо реанімації, непрямого масажу серця та штучного дихання, накладення джгута та шини, формування аптечки першої допомоги – про все це та багато іншого говорили на навчанні. Віктор впевнений – такі заняття варто проводити навіть тоді, коли людина вважає, що знає «прописні істини», які починають закладати в нашу свідомість ще зі школи.

«Приємно, коли такі зустрічі не проходять даремно. Ось наприклад, під час навчання у ЗОШ №10, дівчинка з 9-Г, здається, класу, по закінченні лекції підійшла до мене і каже – я вже вдруге у вас на навчанні, а з минулого разу я вже трьох людей врятувала! Дуже важливо, щоб наша теорія була вміло застосована на практиці. Це і є основна мета та завдання, яке ми ставимо перед собою», - резюмує Віктор Юров.

medpomow1

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ