БРОВАРИ +9
НБУ USD 27.96

Кожен, хто спалює листя, отруює себе і всіх навколо

З приходом осені жителі Броварів традиційно починають прибирати сміття, опале листя і суху траву з присадибних і прибудинкових територій та парків. І на жаль, для утилізації обирають найпростіший спосіб – спалювання, не задумуючись над тим, якої шкоди завдають довкіллю.

У «гарячий сезон» дим та сморід окутують місто, як туман, повітря стає важким та гірким. В цей період збільшуються випадки захворювань дихальних шляхів, тому що при згоранні рослинних залишків, а тим паче сміття, у повітря потряпляє цілий ряд отруйних речовин – пил, оксид азоту, чадний газ, важкі метали, канцерогенні сполуки, діоксини, бензопірен та інші. Разом з димом в повіт­ря вивільняються пестициди, автомобільні вихлопи та радіонукліди, накопичені рослинами протягом року. Шкода від спалювання листя та сміття надзвичайно небезпечна і,на превеликий жаль, броварчани рідко надають цьому увагу.
Спалювання рослинних залишків, листя, промислових та побутових відходів є прямим порушенням законодавства. Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» забороняють та накладають відповідальність за порушення цієї норми, передбаченої статтею 77 адміністративного кодексу України. Штраф за порушення складає від 10 до 70 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, в грошовому еквіваленті це сума від 17 до 1190 грн.
Також, згідно з Правилами благоустрою міста Бровари на територіях об’єктів благоустрою зеленого господарства забороняється розпалювати багаття, спалювати суху рослинність, листя, гілки,промислові та побутові відходи, тощо. За подібне адміністративне правопорушення передбачено штраф у розмірі від 20 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Якщо ви бачите спалювання листя чи сміття, не будьте осторонь спільної проблеми, а викликайте поліцію чи пожежну службу. Не будьте байдужими і не завдавайте шкоди довкіллю, власному здоров’ю і здоров’ю оточуючих.

Додати коментар


Захисний код
Оновити

ПІДПИСАТИСЯ НА НОВИНИ